Ustawianie stawki podatku w WooCommerce

W poprzednim artykule Konfiguracja podatku VAT wspomniałem o tworzeniu dodatkowych klas podatkowych. Teraz spójrzmy na ustawienie stawki podatku w WooCommerce dla wszystkich podatków.

Nastavenie daňovej sadzby vo WooCommerce

Ustalanie stawki podatku

Aby ustawić stawkę podatku, przejdź do sekcji Podatek w ustawieniach WooCommerce . W górnej linii znajdziesz kilka linii. Wszystkie stawki podatkowe są wypełniane w ten sam sposób. W naszym przykładzie przejdziemy do ustawienia standardowej stawki podatku. Dlatego kliknij łącze Stawka standardowa .

WooCommerce nastavenie daňovej sadzby
Ustalanie stawki podatku

W tabeli, która się otworzy, znajdź przycisk Wstaw wiersz i kliknij go. Jeśli sprzedajesz w wielu stanach, będziesz dodawać i wypełniać wiersze dla każdego z nich . Jeśli nie wprowadzisz podatku dla innych krajów, nie zobaczysz w swoim e-sklepie cen podatku VAT przy sprzedaży do tych krajów. W razie potrzeby możesz również usunąć poszczególne wiersze z tabeli. Powiemy Ci jak wypełnić tabelę na przykładzie stawki VAT dla Republiki Słowackiej.

W przypadku Słowacji wystarczy wypełnić tylko niektóre pola w tabeli:

Kod kraju — kod kraju składa się z dwóch liter. Wypełniasz SK.

Kod kraju, kod pocztowy i miasto – jeśli sprzedajesz towary do krajów, w których stawka podatku różni się w zależności od konkretnego kraju lub miasta, również wypełnisz te pola. Nie musisz ich wypełniać dla Słowacji.

Stawka w % – do stawki podstawowej wpisz kwotę podstawowej stawki VAT w Republice Słowackiej, czyli 20%. Dla pozostałych stawek, których będziesz używać, wpisz odpowiednią stawkę. Tak więc dla obniżonej stawki będzie to 10% i tak dalej.

Nazwa podatku – nazwa podatku to VAT.

Priorytet i skład – w przypadku Słowacji nie musisz wypełniać tych pól.

Transport – jeśli podatek będzie dotyczył również transportu, zaznacz pole w tym oknie.

Więcej informacji można znaleźć w oficjalnej dokumentacji: docs.woocommerce.com

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj