Trendy w projektowaniu UX, które powinieneś opanować

Emocje, efektywność, doświadczenie, lojalność. Są to podstawowe wskaźniki UX lub user experience. W słowackim tłumaczeniu doświadczenia użytkownika.
UX pomaga budować satysfakcję klientów, lojalność wobec marki oraz rozwijać pozytywne emocje klientów.

Jeśli chodzi o różnicę między dobrym i złym UX, musisz zdać sobie sprawę, że klient potrzebuje tylko kilku sekund, aby dowiedzieć się, czy zostanie na Twojej stronie, czy też ją opuści.

Według statystyk:
55% firm przeprowadza testy UX online. (źródło)
88% odwiedzających nie odwiedza strony po raz drugi, jeśli mieli złe doświadczenia użytkownika. (źródło)

UX obejmuje czynniki kontrolowane przez projektantów i programistów, a także czynniki zależne od preferencji użytkownika. Czynniki te obejmują użyteczność, dostępność, wydajność, projekt, użyteczność, interakcję, a także marketing.

Trendy w projektowaniu UX

Przyjrzyjmy się konkretnym trendom, które w tym roku będą nam towarzyszyć w projektowaniu UX:

Odkrywanie nowego

Ciekawość to początkowa reakcja odwiedzających na nową stronę internetową. Badania pokazują, że kiedy ludzie decydują się spróbować czegoś nowego, ich mózg wytwarza więcej dopaminy w porównaniu z innymi typowymi sytuacjami. W rezultacie osoba, której poziom dopaminy we krwi wzrósł podczas odwiedzania Twojej witryny, będzie chciała wrócić do Twojej witryny.
Jako przykład podam Spotify .

spotify-footer- ux

Wszystkie elementy są rozsądnie ułożone i można je bardzo szybko zeskanować. Sterowanie Spotify jest intuicyjne i możesz łatwo znaleźć to, czego szukasz.

Mikrointerakcje

Mikrointerakcje to proste momenty w środowisku wewnętrznym. Obejmują one ustawienia powiadomień o alarmach, usuwanie wiadomości e-mail lub synchronizację urządzenia. To są drobiazgi, które mogą znacząco zwiększyć UX. Użytkownicy na co dzień są bardziej wymagający i oczekują prostych, łatwych i wydajnych rozwiązań.

002c

Algorytm projektowania AI UX

Dobrym przykładem jest serwis Netflix . Wszystko działa w tle, gdzie Netflix oferuje Ci filmy zgodnie z Twoimi osobistymi preferencjami. W grę wchodzi również wiele różnych interakcji. Wygląda na to, że w przyszłości taki algorytm będzie odpowiadał za sztuczną inteligencję.

netflix-ux

Suwaki

Ponownie poinformowano mnie, że łyżwiarze będą w odwrocie. Nadal mówi się o tym, jak konwersje zabijają… Dlaczego więc wciąż są tak popularne?
Pomyślałem o tym i znalazłem dwie możliwe odpowiedzi.
– Ludzie myślą, że są nowoczesne i fajne. (Ale to nie daje jeszcze pieniędzy).
– ludzie czują, że dzięki slajdom pokażą wizję i przesłanie swojej marki na stronie głównej.

kissmetrics

Jakob Nielsen (guru użyteczności) powiedział: „Suwaki są ignorowane. Ludzie często mylą je z banerem”.
Zobacz, jak Kissmetrics poradził sobie ze zjeżdżalnią. Slajder zastąpiony statycznym obrazem. Możesz wpisać adres URL swojej witryny w wyszukiwarce i wypróbować działanie Kissmetrics.

Wyświetlanie treści

Projektanci stron internetowych współpracują z copywriterami, aby dowiedzieć się, jak wyświetlać treści w najbardziej interesujący sposób. Ludzie przyzwyczajeni do czytania różnych postów na blogu. Podczas ich pisania bardzo ważne jest, aby myśleć, że są łatwe do odczytania i szybkiego zeskanowania. Post na blogu powinien zawierać jasny i łatwy do zrozumienia komunikat.

Wskazówki dotyczące projektowania UX

A teraz konkretnie 10 szybkich wskazówek UX, które musisz opanować:

zdjęcie-pełnej szerokości

1.) Wysoka jakość i duże obrazy w pełnej szerokości

Badania pokazują, że ludzie przestają robić takie zdjęcia i przyciągają ich uwagę.

2.) Monochromatyczne kolory z kontrastowym wezwaniem do działania

Nadal musisz zwrócić na siebie uwagę.

3.) Wideo

O filmach będziemy rozmawiać przez cały rok. Będą one priorytetem, na którym zdecydowanie powinieneś się skupić. Oprócz zdjęć prześlij na przykład wideo swoich produktów i zobacz, jak to wszystko działa.

4.) Nawigacja

Mniej znaczy więcej. Skoncentruj się na nawigacji priorytetowej. Kieruj ludzi tam, gdzie chcesz, żeby przyszli. Nie podawaj zbyt wielu opcji. Może się wtedy zdarzyć, że gość też nie wybierze.

5.) Projekt karty

Oprócz płaskiego designu uwagę zwraca również design card design. Układ zakładek witryny jest dobrze pokazany na przykład przez Pinterest. Pomaga uporządkować duże ilości treści na stronie internetowej. Jest często używany zwłaszcza w e-sklepach.

projekt karty internetowej

6.) Przewiń więcej niż kliknij

Trend polega na tworzeniu przewijalnych stron. Nikt już nie chce klikać. Przewijanie jest intuicyjne, dodaje dynamiki i, co nie mniej ważne, skraca czas ładowania strony.

7.) Typografia

Oprócz obrazów skup się na czcionce. Może również zdziałać cuda, jeśli potrafisz go kreatywnie wykorzystać.

literówka

8.) Ikony zamiast tekstu

Świetny zamiennik skomplikowanych obrazów i dobrze znanych etykiet tekstowych.

9.) Ruchome elementy i mikrointerakcje

Może na pierwszy rzut oka tylko drobiazgi, które są ważniejsze niż myślisz. Spróbuj wyobrazić sobie, jak by się bez nich działo.
gif

10.) Urządzenia mobilne

Pamiętaj, że ponad 50% stron internetowych jest przeglądanych przez urządzenia mobilne.

Na końcu

Skoncentruj się na jednej głównej funkcjonalności. Projektuj dla ludzi i maksymalnie ułatwiaj im życie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj