Jak zmaksymalizować szybkość ładowania witryny WordPress ?

0

Czy ostatnio stworzyłeś stronę internetową dla siebie lub kogoś innego? Więc zdecydowanie powinieneś wiedzieć, że idealnie powinien załadować się w 2 sekundy.

Czy masz bloga? Z pewnością Twoi czytelnicy nie chcą czekać nieproporcjonalnie dużo sekund na załadowanie artykułu. Na pewno też nie chciałbyś.

Według statystyk ludzie byli gotowi czekać do 8 sekund na załadowanie strony w 1999 roku. Dziś jedna czwarta odwiedzających opuszcza witrynę, jeśli nie załaduje się ona w ciągu 4 sekund. Zaledwie 2 sekundy załadunku może zwiększyć odjazdy wózków nawet o 87%. Aż 74% osób odchodzi na telefonach komórkowych, jeśli strona nie załaduje się w ciągu 5 sekund.

Więc bez względu na cel witryny, szybkość ładowania strony jest kluczowa w każdym przypadku. Powolna witryna oznacza mniej wizyt, mniej konwersji, mniej zakupów i mniejszą satysfakcję.

Jak testujesz szybkość strony?

Istnieje kilka świetnych narzędzi do pomiaru szybkości ładowania. polecam GTmetrix lub test strony internetowej. I po trzecie, najlepiej ręcznie rozładować ładunek. Po prostu weź stoper do telefonu komórkowego i zmierz czas.

Page Speed Insights to także przydatne narzędzie od Google. Chociaż nie pokaże prędkości ładowania strony, ujawni niektóre niedociągnięcia omówione w tym artykule.

Polecam narzędzie Testmysite do szybkiego ładowania na telefonach komórkowych .

Jak długo powinna się ładować strona?

Idealny czas to 2 sekundy lub mniej. Przynajmniej takie są oczekiwania internautów i rekomendacja Google. Oczywiście nie zawsze będzie możliwe osiągnięcie takiego czasu. 3 sekundy też są dobre. Tak czy inaczej, powinieneś zbliżyć się jak najbliżej tych 2 sekund i jak najszybciej skrócić czas ładowania. Nikt nie będzie narzekał, że Twoja strona ładuje się zbyt szybko.

4 czynniki wpływające na szybkość strony WordPress

 • Szybkość połączenia internetowego – nie wpłyniesz na odwiedzającego
 • Przeglądarka internetowa – nie wpłyniesz na odwiedzającego
 • hosting
 • Szablon i ustawienia WordPress

Przyjrzyjmy się im bliżej.

Szybkość połączenia internetowego

Oczywiście im wolniejszy internet, tym wolniej ładuje się strona internetowa.

Biorąc pod uwagę, że Internet nie jest już połączony przez telefon tak jak kiedyś, a zarówno dostawcy usług internetowych, jak i operatorzy komórkowi zapewniają dziś szybkie połączenia, nie musisz brać tego czynnika pod uwagę.

Tak czy inaczej, nie możesz wpływać na szybkość połączenia internetowego osób, które odwiedzają Twoją witrynę.

przeglądarka internetowa

Kolejnym czynnikiem jest sama przeglądarka internetowa. W przeszłości różnice były dość znaczne, ale dziś te różnice są mniejsze. Najszybsze przeglądarki to wyraźnie Google Chrome i Firefox .

Niestety nie masz możliwości wpłynięcia na to, z której przeglądarki korzystają użytkownicy ani czy korzystają ze starszej, przestarzałej i potencjalnie wolniejszej wersji, ponieważ starsza przeglądarka może nie być w stanie załadować niektórych części witryny lub kodu.

Hosting i jego wpływ na szybkość ładowania strony

Kiedy chcesz znaleźć stronę internetową za pomocą przeglądarki, zasadniczo wydajesz polecenie zdalnemu komputerowi (serwerowi, na którym znajduje się strona internetowa), aby uzyskać dostęp i wyświetlić pliki dla tej strony. Oczywiście im mocniejszy serwer, tym szybciej strona się załaduje.

Na wydajność serwera mają wpływ:

 • Dedykowane zasoby – każdy serwer ma określoną wydajność (RAM – pamięć; CPU – procesory). W przypadku hostingu współdzielonego wydajność serwera jest „dzielona” przez kilka serwisów internetowych. W przypadku Serwera Wirtualnego (VPS) możesz teraz skonfigurować zasoby serwera zgodnie ze swoimi potrzebami.
 • Szybki sprzęt – dane są odczytywane z nowszych dysków SSD znacznie szybciej niż z klasycznych dysków HDD.
 • Link — Aby załadować stronę WordPress , potrzebujesz dostępu do baz danych i innych zasobów. W idealnym przypadku te zasoby powinny znajdować się na jednym serwerze, aby zapewnić szybsze połączenie i komunikację między nimi. Jeśli są one rozmieszczone na wielu serwerach, ładowanie może być wolniejsze, jeśli nie jest dobrze skonfigurowane.

Na co zwrócić uwagę podczas hostingu

Oczywiście prawie każdy dostawca hostingu powie Ci, że jego rozwiązanie jest superszybkie, ponieważ ma dyski SSD lub hosting współdzielony jest zoptymalizowany (cokolwiek to oznacza).

Ale serwer przeznaczony do współdzielonego hostingu, z optymalnym działaniem i w idealnych warunkach, może obsłużyć kilkaset popularnych witryn. Jeśli jest ich już 1000 lub więcej, serwer może korzystać z „sąsiednich” witryn i w ten sposób Cię spowolnić.

Inny przykład: dla jednego silnego gracza, który jest dumny z szybkiego hostingu nie tylko witryn WordPress , mam dwie witryny WordPress . Jeden ma szybkość odpowiedzi serwera 0,53 sekundy według Pagespeed Insights, co może być szybsze, ale można powiedzieć, że jest w porządku. Ale druga strona miała odpowiedź serwera 2 sekundy. Dla wyjaśnienia, odpowiedź serwera nie oznacza załadowania całej strony, a jedynie czas, od kiedy serwer zaczął wysyłać pliki strony. Dopiero po wprowadzeniu kilku zmian w ustawieniach udało mi się skrócić całkowity czas ładowania do 1,6 sekundy.

Co to znaczy? Czy mają słabą jakość hostingu? Absolutnie nie. Jestem szczęśliwy, ale nauczyło mnie to nie wierzyć w szybkie roszczenia hostingowe. Po prostu, dopóki tego nie przetestujesz, nie dokonasz żadnych zmian w ustawieniach WordPress , o których za chwilę porozmawiamy, sieć nie będzie działać szybciej. Firma hostingowa nie dokona tych zmian za Ciebie, nawet te modyfikacje nie zawsze są stuprocentową gwarancją szybkiej strony na danym hostingu.

Ta sama strona z tymi samymi ustawieniami może gdzieś działać szybciej, trochę wolniej. Dlatego dopóki nie uruchomisz witryny na żywo, nie masz pewności.

Porada redaktora: zalecamy korzystanie z hostingu WY lub WebSupport .

Jak przyspieszyć ładowanie WordPress u

Regularne aktualizacje

Mam tu na myśli nie tylko aktualizacje WordPress jako takie, ale także zaplecze technologiczne hostingu. Większość powinna być wykonana przez dostawcę usług hostingowych, ale często możesz samodzielnie skonfigurować niektóre rzeczy w interfejsie administracyjnym swojego hostingu. Jednym z nich powinna być aktualizacja PHP 7 , jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Jeśli nie wiesz, PHP to język skryptowy do tworzenia dynamicznych i interaktywnych stron internetowych. I tak, WordPress również jest na nim zbudowany.

A dlaczego miałbyś przynajmniej zaktualizować PHP do wersji 7? Ponieważ możesz zauważyć znaczne przyspieszenie swojej witryny. Znajdziesz kilka porównań prędkości ze starszą wersją tu , tu i tu .

Upewnij się jednak, że Twój szablon jest w pełni zgodny z nową wersją PHP, w przeciwnym razie możesz mieć problem z wyświetleniem niektórych elementów na stronie lub całej witryny.

Wybierz szablon WordPress zoptymalizowany pod kątem szybkości

Wybór szablonu WordPress to jeden z 3 kroków podczas tworzenia witryny WordPress .

Ale ogólnie rzecz biorąc, im więcej kodu znajduje się na stronie, tym dłużej strona będzie się ładować. To samo dotyczy niepoprawnie zakodowanych szablonów.

Masz również wiele opcji wyboru szablonów na oficjalnej stronie WordPress. Ponieważ są bezpłatne, nie trzeba ich regularnie aktualizować ani odpowiednio kodować. To rozwiązanie jest najlepsze, jeśli dopiero zaczynasz korzystać ze stron internetowych lub blogów. Aby mieć jednak większą pewność, lepiej zainwestować w płatny szablon.

Osobiście mam doświadczenie z Divi (udało mi się zmniejszyć szybkość ładowania do wspomnianych 1,6 sekundy z pierwotnych 4 sekund) i OptimizePress , które są dobrze zaprogramowane, regularnie aktualizowane i dość szybkie.

Na pewno można znaleźć w ten sposób inne, ale upewnij się, że programiści pomyśleli również o szybkości – nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale także na urządzeniach mobilnych.

Usuń niepotrzebne kody śledzenia

Jak przeczytałeś w powyższym akapicie, im więcej kodu masz na swojej stronie, tym wolniej się ładuje. Różne kody śledzące marketing, takie jak piksel Facebooka, narzędzia do śledzenia zachowań w sieci, takie jak Hotjar, Smartlook i tak dalej, również mogą powodować problemy w tym zakresie.

Jeśli ich nie używasz, usuń je całkowicie lub spróbuj zaimplementować je w serwisie poprzez Google Tag Manager, dzięki któremu możesz zarządzać różnymi kodami bez konieczności osadzania ich w sieci. Zamieni to wiele kodów na jeden.

Mądrze korzystaj z wtyczek WordPress

Wtyczki WordPress to przydatna rzecz. Jeśli potrzebujesz funkcjonalności, której brakuje na stronie, z łatwością znajdziesz niezbędną wtyczkę , bezpłatną lub płatną.

Ale im więcej masz na swojej stronie, tym wolniej może się ładować. Ponadto, jeśli jest źle zaprogramowana, strona internetowa może spowolnić jeszcze bardziej. Więc podstawową zasadą jest: im mniej wtyczek, tym lepiej .

Wyczyść bazę danych

Baza danych Twojej witryny może stopniowo zapełniać się niepotrzebnymi danymi. Dlatego warto od czasu do czasu wyczyścić bazę danych, na przykład z rewizji stron, których nie potrzebujesz. Na przykład wtyczka pomoże ci wyczyścić WP-Optimize lub WP-Sweep. Możesz także ustawić maksymalną liczbę wersji ręcznie przez wp-config.php .

Usuń elementy, których ładowanie zajmuje dużo czasu

Popularne elementy na stronie to suwaki. Są ładne, ale całkowicie bezużyteczne dla większości witryn, pogarszają konwersje , ludzie ich nie lubią, a jeśli tak, to w większości przypadków tylko na pierwszym slajdzie.

Co najgorsze – spowalniają twoją stronę. Wiele silderów ładuje się w ciągu 2 sekund.

Szybkość ładowania suwaka na stronie

Źródło: https://soliloquywp.com/wordpress-slider-slow-to-load-heres-why-and-how-to-fix-it/

Biorąc to pod uwagę, idealnie, że cała strona powinna załadować się w ciągu 2 sekund, a w tym czasie ładujesz tylko suwak, jest to dość kiepska wydajność. Dlatego najlepiej zastąpić slider szybszym elementem spełniającym to samo zadanie. Lub jeśli nalegasz, znajdź taki, który ładuje się szybciej.

Zmniejsz liczbę żądań do serwera

Przeszukując domenę strony w przeglądarce lub klikając link do strony, wyślij żądanie do serwera, na którym znajduje się strona. Ale ten wymóg nie jest tak naprawdę jeden. Jest ich kilka – od plików, po różne skrypty.

Jak już można się domyślić, im więcej żądań, tym wolniejsze ładowanie. Co więc możesz zrobić, aby zmniejszyć ich liczbę?

 • Pokaż tylko kilka pierwszych zdań po kliknięciu artykułów
 • Podziel artykuł na kilka stron ( instrukcje )
 • Zmniejsz liczbę artykułów wyświetlanych na stronie, np. 5
 • Wyłącz wtyczki, których nie potrzebujesz
 • Zmniejsz liczbę obrazów/filmów na stronie
 • Użyj tzw leniwe ładowanie, co oznacza, że elementy takie jak obrazy lub filmy są ładowane tylko wtedy, gdy użytkownik przewija na stronie do elementu, używając ta lub ta wtyczka.

Optymalizuj (kompresuj) obrazy

Obrazy zajmują dużo więcej miejsca niż zwykły kod tekstowy. Dlatego ważne jest, aby obrazy zajmowały jak najmniej danych przy zachowaniu ich jakości.

Możesz zmniejszyć ich rozmiar przed przesłaniem do WordPress przez Tinypng.com. Jeszcze szybszym rozwiązaniem jest wtyczka WP Smush lub EWWW Image Optimization , które mogą automatycznie zmniejszać obrazy po przesłaniu ich do WordPress .

Osadzaj filmy

WordPress może z łatwością odtwarzać przesłane do niego filmy, ale znacznie lepiej jest przesłać wideo na przykład do YouTube i osadzić je w swojej witrynie za pomocą funkcji osadzania. Czemu? Ponieważ pliki wideo są zwykle większe, a ładowanie ich z serwera również spowolniłoby ładowanie strony.

Skorzystaj z buforowania

Pamięć podręczna to szybka pamięć podręczna, która służy do tymczasowego przechowywania plików lub danych, aby przyszłe żądania dotyczące tych danych były realizowane szybciej.

Aby komplikacje były proste, wystarczy użyć wtyczek buforujących, takich jak WP Rocket , WP Super Cache lub W3 Total Cache (polecam).

Dzięki W3 Total Cache i kompresji 3 obrazów udało mi się zmniejszyć prędkość ładowania z oryginalnych 4 sekund do 1,6 sekundy na jednej z moich stron internetowych.

Szybkość ładowania strony po edycji

Wyłącz hotlinki

Istnieją dwa podstawowe sposoby wyświetlania w witrynie treści multimedialnych, takich jak obrazy lub filmy. Możesz przesłać je bezpośrednio do WordPress lub połączyć do nich za pomocą adresu URL, aby wysłać żądanie pobrania z innego serwera.

Jeśli więc prześlesz obraz bezpośrednio na swój hosting WordPress , Twój kod HTML będzie wyglądał mniej więcej tak:

<img src = „nazovobrazka.jpg”>

Gdybyś oglądał obrazek z innej strony, kod HTML wyglądałby tak:

<img src = „https: //domena.koncovka/nazovcudziehoobrazka.jpg”>

Jeśli przeglądasz pliki multimedialne z innych witryn w ten sposób, nie stanowi to problemu, chyba że są one chronione prawami autorskimi. Jeśli jednak inne witryny wyświetlają Twoje pliki w ten sposób, może to stanowić problem, ponieważ inne witryny wysyłają żądania do Twojego serwera. Innymi słowy, obciążałyby go, a tym samym spowalniały.

Należy o tym pamiętać w przypadku większych portali / witryn, które obsługują wiele obrazów lub filmów. Możesz wyłączyć hotlinking, dodając następujący kod do pliku .htaccess:

RewriteEngine włączony

PrzepiszCond%{HTTP_REFERER} ! ^ $

PrzepiszCond%{HTTP_REFERER} !^ http (s): // (www \.) vasadomena.koncovka /.*$ [NC]

RewriteRule \. (Gif | jpg | jpeg | bmp | zip | rar | mp3 | flv | swf | xml | php | png | css | pdf) $ – [F]

Wystarczy wpisać swoją domenę w przedostatnim wierszu, a w ostatnim wierszu możesz również wybrać typ plików, dla których chcesz wyłączyć hotlinkowanie.

Minimalizacja kodu, kompresja Gzip

Jeśli spojrzysz na kod źródłowy witryny WordPress (naciskając ctrl + uv w Chrome), zobaczysz dużą liczbę kodów html, css lub javascript.

Kompresja Minify / Gzip oznacza, że to, co widzisz, może być mniejsze i przez to zajmować mniej miejsca. Innymi słowy, szybciej odzwierciedla Twoją stronę.

Działa na prostej zasadzie. Wyobraź sobie, że kod na stronie to AA BBB CCC DDDDD. Mówiąc najprościej, może to być również 2A 3B 3C 5D. Pierwotne czternaście znaków można zatem zminimalizować do ośmiu.

W ten sposób możesz wziąć kod swojej witryny i zmniejszyć go o kilkadziesiąt procent na podobnej zasadzie.

Jak to zrobić? Można to zrobić za pomocą wyżej wymienionych wtyczek WP Rocket , WP Super Cache, W3 Total Cache, a następnie wtyczki Autooptymalizacja lub w najlepszym wypadku minimalizacja kodu i kompresja Gzip są częścią Twojego szablonu WordPress .

Wybierając programistę, upewnij się, że zna on najlepsze praktyki

Jeśli chciałbyś, aby szablon WordPress został zaprogramowany zgodnie z Twoimi konkretnymi wymaganiami, upewnij się, że powyższe zalecenia nie są znane programiście i są w nich dobrze zorientowane. Posiadanie ładnej strony internetowej z niewłaściwym kodem nie byłoby dla Ciebie korzystne.

Powinien również być w stanie zminimalizować wszystkie żądania PHP i dostęp do bazy danych.

W praktyce niepotrzebne wymagania PHP wyglądałyby tak:

<tytuł><informacje o blogu php (’nazwa’); ?> <?informacje o blogu php (’opis’);></ tytuł>

<link rel = „ikona skrótu” type = „image / x-ico” href = „& lt? php bloginfo (’template_url’); ?>/favicon.jpg „/>

<link rel = „stylesheet” type = „text / css” media = „screen” href = „<informacje o blogu php (’stylesheet_url’); ?>„/>

<link rel = „stylesheet” type = „text / css” media = „print” href = „<informacje o blogu php (’template_url’); ?>/drukuj.css „/>

<link rel = „alternate” type = „aplikacja / rss + xml” title = „RSS .92” href = „<informacje o blogu php (’rss_url’); ?>„/>

Zamiast tego powinny zostać przekonwertowane na zwykłe wpisy tekstowe html, które mogą wyglądać mniej więcej tak:

<tytuł> Nazwa Twojej witryny WordPress< / tytuł>

<link rel = „ikona skrótu” type = „image / x-ico” href = „http://nazovvasejdomeny.sk/wp-content/themes/sablona/favicon.jpg”/>

<link rel = „stylesheet” type = „text/css” media = „screen” href = „http://nazovvasejdomeny.sk/wp-content/themes/sablon/style.css”/>

<link rel = „stylesheet” type = „text/css” media = „print” href = „http://nazovvasejdomeny.sk/wp-content/themes/sablon/print.css”/>

<link rel = „alternate” type = „aplikacja / rss + xml” title = „RSS .92” href = „nazovvasejdomeny.sk/feed/rss/” />

Słowo na koniec

Jeśli doczytałeś tak daleko, to gratulacje, bo tyle było. Ale teraz jesteś znacznie lepiej przygotowany do przyspieszenia ładowania strony niż większość osób, które mają witrynę WordPress .

Oczywiście nie musisz stosować wszystkich wymienionych tu procedur. Zacznij od tego, co możesz. Pamiętaj, aby nie przeoczyć optymalizacji obrazu, ponieważ najczęściej można tam zaoszczędzić dużo miejsca.

Alternatywnie, jeśli znasz inne sposoby na przyspieszenie ładowania strony, udostępnij je w komentarzach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj