Posty, strony i kategorie

Wciąż jest wiele osób, które uważają WordPress za platformę blogową. Tak, to prawda, że WordPress zaczął w ten sposób, ale tak już nie jest. Dziś możesz zbudować bloga, e-sklep, swoje portfolio i wiele innych rodzajów witryn, które możesz wymyślić na WordPress .

Posty, strony i kategorie

Każdy z tych wariantów ma swoje mocne i słabe strony. Na podstawie tych stron i rodzaju treści decydujemy, który wariant jest najbardziej odpowiedni dla danego typu postu. Na pierwszy rzut oka posty i strony mogą wydawać się bardzo podobne, ale jest między nimi kilka zasadniczych różnic. Dlatego ważne będzie zrozumienie ich kluczowych różnic.

post-a-strony

Posty

Posty są przeznaczone przede wszystkim do publikowania aktualnych treści na blogu. Są idealne do użytku, jeśli codziennie dodajesz treści do swojej witryny. Oznacza to, że codziennie publikujesz różne wiadomości lub na przykład dodajesz artykuły, aby kontynuować. Posty są koordynowane za pomocą kategorii i tagów, dzięki czemu są do siebie przypisywane.

Jednak posty mogą z czasem stać się niejasne. Są one wyświetlane chronologicznie na tablicy ogłoszeń od najnowszych do najstarszych. Zwiedzający łatwo może odnieść wrażenie, że się w nich zagubił i trudno się w nich odnaleźć. Na szczęście ten problem można łatwo rozwiązać, kategoryzując posty i tagi. Dzięki kategoriom i tagom możesz połączyć kilka postów w jedną grupę. Dzięki temu odwiedzający i czytelnicy będą mogli znacznie łatwiej znaleźć Twoje posty.

Strony

Strony są statyczne i przedstawiają główną „historię” bloga. Jest kluczowa treść, która się nie zmienia. Najczęściej zawierają „o nas”, „kontakt”… i inne ważne strony, które są oddzielone od głównej treści bloga.

W przypadku stron czytelnik może nie widzieć daty publikacji strony. Czytelnik może odnieść wrażenie, że inne treści są stare i nieaktualne. Jednak może tak nie być, a treść jest albo zaktualizowana, albo nadal aktualna.

Witryny mogą korzystać z systemu relacji nadrzędnych i podrzędnych oraz tworzyć strukturę hierarchiczną. Taki system pozwala na tworzenie podstron. Podstrony ułatwiają czytelnikom znajdowanie treści, których szukają.

atrybuty-strony

Niektóre motywy WordPress zawierają „wiele niestandardowych szablonów stron”, które można aktywować na poszczególnych stronach. Oznacza to, że możesz indywidualnie zmieniać wygląd każdej strony w zależności od rodzaju treści. To jest coś, czego nie można zrobić w domyślnych ustawieniach WordPress .

Dlatego jeśli chodzi o witryny, pamiętaj, że najlepiej nadają się do publikowania ponadczasowych informacji, a także do treści oddzielonych od tablicy ogłoszeń bloga.

Kategorie

Wielu blogerów korzysta z kategorii w WordPress , zwłaszcza w witrynach statycznych. Są dynamiczne i zmieniają się w zależności od każdego nowego posta. Większość blogerów z nich korzysta. Kategorie zapewnią dłuższą żywotność Twoich postów.

Ale to nie wszystko. Skoncentruj się na obrazach, optymalizacji obrazu, wysokiej jakości treści i wezwaniu do działania.

Obrazy wysokiej jakości: zamiast tego polecam używać obrazów pionowych

Optymalizuj obrazy: nabierz nawyku nazywania ich. Wybierz odpowiednie słowa kluczowe, aby nazwać swoje zdjęcia. Wybierz, aby najlepiej opisać obraz. W rezultacie Twój obraz pojawi się również w wynikach wyszukiwania grafiki na podstawie słów kluczowych. Wpisz alt dla zdjęć. tekst i alt.tag oraz tag tytułu.

Tekst: Tekst, który będzie wyświetlany na stronach statycznych, powinien być jasny, zrozumiały i zapewniać odwiedzającemu czytelny link.

Wezwanie do działania: każda strona statyczna musi mieć własne wezwanie do działania. Co chcesz zrobić od czytelnika lub jakie działanie ma podjąć na końcu posta? Czy chcesz, aby czytelnik wypełnił swój adres e-mail w formularzu, czy chcesz, aby zaczął Cię obserwować na Instagramie? Powiedz mu!

Strony a posty

Jeśli treści, które chcesz opublikować w serwisie, nie są ograniczone w czasie i nie są częścią bloga i postów na blogu, skorzystaj z serwisu. Z drugiej strony, jeśli treść jest wrażliwa na czas i jest częścią postów na blogu, używaj postów.

Jeśli jesteś nowy w blogowaniu, zrozumienie, jak i dlaczego posty, kategorie i strony będą działać, jest alfą i omegą, od których wrócisz 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj