Ustawienia konta i prywatności w WooCommerce

Ustawienia konta i prywatności w WooCommerce dotyczą konfiguracji kont Twoich klientów. Masz kilka podstawowych ustawień. Będziemy przez nie przechodzić stopniowo.

Nastavenie účtov a súkromia vo WooCommerce

Ustawienia konta i prywatności – zamów bez rejestracji

Tutaj możesz wybrać jedną z dwóch opcji:

  • Pozwól klientom wysyłać zamówienia bez rejestracji – zamówienia nie będą kojarzone z ich kontem.
  • Zezwalaj klientom na logowanie się do istniejącego konta kasowego – jeśli klient nie zaloguje się wcześniej na swoje konto, zostanie o to poproszony przy kasie.
Ustawienia konta WooCommerce i prywatność
Ustawienia konta i prywatności

Tworzenie konta

W tej sekcji wybierasz, gdzie klienci mają utworzyć konto. Będzie to w kasie w momencie zakupu lub na stronie Moje konto (jest to jedna z czterech stron, które WooCommerce utworzył w Twojej witrynie podczas instalacji).

Drugie dwa wiersze w tej części strony poświęcone są generowaniu nazwy użytkownika i hasła klienta:

Tworząc nowe konto, automatycznie wygeneruj nazwę użytkownika z adresu e-mail klienta – jeśli pozostawisz to pole puste, gdy ta opcja jest zaznaczona, klient będzie mógł sam wybrać nazwę użytkownika. Jeśli to zaznaczysz, system wygeneruje go na podstawie jego adresu e-mail.

Automatycznie generuj hasło przy tworzeniu nowego konta – pole w tej linii pełni podobną funkcję. Zaznacz, aby wygenerować hasło systemowe. Jeśli zostawisz ją bezpłatnie, klient będzie mógł ją wybrać.

Prośby o usunięcie konta

Usuń dane osobowe z zamówień — gdy klient poprosi Cię o usunięcie swoich danych osobowych, zaznacz to pole, aby usunąć jego dane osobowe ze wszystkich zamówień. Jeśli zostawisz to pole puste, dane w Twoich zamówieniach pozostaną niezmienione.

Usuń dostęp do pobierania — ta opcja dotyczy produktów do pobrania zakupionych przez klienta, który zażądał usunięcia danych osobowych. Jeśli to zaznaczysz, dostęp do pobranych plików zostanie cofnięty, a dzienniki pobierania zostaną usunięte po przetworzeniu żądania usunięcia konta. Klient nie będzie już miał dostępu do zakupionych produktów do pobrania.

Polityka prywatności

W tej sekcji konfigurujesz wyświetlanie polityki prywatności na swojej stronie.

WooCommerce nastavenia zásad ochrany osobných údajov
Ustawienia polityki prywatności

Strona Polityki prywatności — wybierz z listy stronę, z której będzie wyświetlana Twoja polityka prywatności.

Polityka prywatności przy rejestracji — napisz klientom krótkie informacje o tym, w jaki sposób ich dane osobowe będą wykorzystywane. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do strony z polityką prywatności.

Polityka prywatności kasy — wpisany tekst zostanie wyświetlony przy kasie. Niezbędne jest również umieszczenie linku do strony polityki prywatności, aby Klient mógł się z nią zapoznać.

Ochrona danych osobowych

W ostatniej części strony ustawień konta i prywatności wybierasz, jak długo będziesz przechowywać swoje dane osobowe, gdy nie będą już potrzebne do przetwarzania . Nie wypełniaj tej opcji, jeśli chcesz przechowywać dane bezterminowo. Ustawiasz okres przechowywania oczekujących zamówień, nieaktywnych kont, anulowanych zamówień itd.

Ustawienia prywatności WooCommerce
Ustawienia prywatności

Więcej informacji można znaleźć w oficjalnej dokumentacji: docs.woocommerce.com

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj