6 wskazówek, jak odzyskać utraconą motywację

Motywacja jest podstawą w każdej dziedzinie zawodowej. Problem zwykle pojawia się, gdy motywacja zaczyna słabnąć w niepozorny sposób. Na utratę motywacji najczęściej wpływają różne negatywne czynniki, które wpływają na nas od środka i na zewnątrz. O motywacji łatwo mówić. Praktyka bywa bardziej skomplikowana.

Nie ma znaczenia, w jakiej dziedzinie pracujesz ani czym się zajmujesz. O zaletach i wadach lub wymówkach, dlaczego coś nie działa. mogliśmy rozmawiać przez długie godziny.
To normalne, że dobre i złe rzeczy przytrafiają się nam w ciągu dnia. Nie jest to jednak powód do rezygnacji.
Podczas pisania tego artykułu przyszło mi do głowy jedno zdanie. Już nie pamiętam, kto jej powiedział. Brzmiała tak. „Sukces przychodzi, wystarczy przestać radzić sobie z negatywnymi rzeczami i upadkami i skierować swoje wysiłki i energię na osiągnięcie celu”.

motyw

Przeczytaj 7 poniższych wskazówek, jak nie stracić motywacji, nawet jeśli myślisz, że nie może być gorzej.

1.) Przypomnij sobie, co najbardziej lubisz w swojej pracy.

Często mamy głowy pełne zmartwień, problemów, terminów, a ostatnią rzeczą, o której myślimy, jest motywacja, dla której to wszystko robimy. To logiczne. W takiej sytuacji dobrze jest zatrzymać się na chwilę. Istnieją dwa podstawowe rodzaje motywacji. Zewnętrzny i wewnętrzny.
Jeśli motywuje Cię typ zewnętrzny, szukasz motywacji w zewnętrznych konsekwencjach, takich jak pieniądze lub pochwały.
Jeśli podążasz za wewnętrzną motywacją, twoja motywacja znajduje odzwierciedlenie w radości z zadania. Richard Griggs, profesor psychologii, mówi: „Wewnętrzna przyjemność z zadania daje nam wystarczający powód do takiego zachowania”.

2.) Znajdź swój powód „dlaczego”.

Motywacja to chęć udowodnienia czegoś. To część ścieżki prowadzącej do sukcesu. Jonathan Fields pisze: „Chodzi o zbliżenie się do celu, którego pragniesz. Jeśli czujesz się zdemotywowany, bezradny, wróć do początku podróży i zobacz, gdzie się w tym czasie przeprowadziłeś. Czy to było łatwe? Ledwie! Podnieś głowę i ponownie znajdź wewnętrzną motywację, by iść dalej.

3.) Określ cele krótko- i długoterminowe.

motywacja

Jakie jest pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej, bez której nie wyobrażasz sobie rozmowy kwalifikacyjnej? „Gdzie widzisz siebie za 5 lat?” Co byś odpowiedział? A co chcesz zrobić, aby dotrzeć tam, gdzie marzysz?
Osiągnięcie celów krótkoterminowych pomoże Ci osiągnąć cel długoterminowy. Cele krótkoterminowe pozwalają zobaczyć natychmiastową poprawę i zmianę w stosunkowo krótkim czasie. Ta sytuacja powoduje również stopniowy wzrost naszej motywacji. Dlatego nie chcesz teraz wszystkiego. Niektórych kroków po prostu nie można pominąć.

4.) Naucz się akceptować odrzucenia.

Zamiast traktować odrzucenie jako coś negatywnego, zaakceptuj i zaakceptuj fakt, że odrzucenie jest częścią życia każdego z nas. Oczywiście mówię o normalnym poziomie odrzucenia. Jeśli zaczynasz spotykać się z negatywnym nastawieniem w swoim życiu, czas zastanowić się, czy wszystko jest w porządku i poszukać przyczyn.

5.) Rozważ potencjalne możliwości i pułapki.

Badania pokazują, że ludzie sukcesu koncentrują się na sukcesie, a nie na możliwości porażki lub porażki. Zmotywowani ludzie szukają satysfakcji w skutecznym radzeniu sobie z trudnymi zadaniami.
Z drugiej strony osoby bardziej skoncentrowane na porażce unikają trudnych zadań. Dlaczego może? Zgadłeś. Ze strachu przed porażką.
To niezbyt inspirujące, prawda? Każdy, kto chce odnieść sukces, musi wziąć pod uwagę stosunek szansy vs. ryzyko.

6.) Zrelaksuj się.

relaks i motywacja

Iść na spacer. Oczyść głowę i zrób miejsce na nowe inspiracje. Czy czujesz się sfrustrowany i zniesmaczony? Opuść 4 ściany biura, ciesz się świeżym powietrzem i krótkim spacerem. Zobacz co się dzieje 🙂

Miej czysty stół, umyj się, nalej kawy lub herbaty. Nie bój się krytyki. To ona popycha nas do przodu. Dlatego zawsze proś o informację zwrotną.
Czy pamiętasz czasy, kiedy próbowałeś napisać A idealnie w zeszycie? To też nie stało się od razu. Cóż, nie poddałeś się. Pamiętaj o wszystkich wyzwaniach, z jakimi mierzyłeś się jako dziecko. Nie poddałeś się wtedy. Dlaczego więc miałbyś z tego zrezygnować teraz? 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj