Jeśli biuletyn

0

Czy potrzebuję e-maili klientów?

Co oznacza newsletter?

Jak tworzyć listy e-mailowe w WordPress ?

Co to jest lista e-mailowa?

Lista e-mailowa lub biuletyn składa się z odwiedzających, którzy zgłosili się na ochotnika do otrzymywania wiadomości lub aktualizacji. Pozwala na bliższy kontakt z odwiedzającymi jako potencjalnymi klientami. Możesz wysyłać wiadomości o ekskluzywnych produktach, kupony rabatowe lub po prostu poprosić o opinię.

Czy potrzebuję listy e-mailowej?

Po co budować listę mailingową?

  • Zwracanie uwagi — wpisy w mediach społecznościowych mają ograniczony okres trwałości. Po kilku godzinach nie można już znaleźć posta. Kolejną zaletą jest to, że ludzie czytają e-maile uważniej niż wiadomości na Facebooku.
  • Lepsze targetowanie — możesz ukierunkować swoją pocztę e-mail zgodnie ze swoimi wymaganiami. Możesz wysyłać e-maile do różnych krajów lub kierować reklamy do klientów w zależności od strony, na której się zarejestrowałeś lub ich płci.
  • Dostępność informacji – każdy otrzyma wiadomość e-mail i od niego zależy, czy ją otworzy, czy nie.

Powstaje pytanie: czy nie lepiej korzystać z sieci społecznościowych? Po co wysyłać coś ludziom, kiedy czytają wszystko na Facebooku?

E-mail jest jak dotąd najbardziej niezawodną formą komunikacji elektronicznej. Wysyłanie e-maili jest łatwiejsze niż budowanie społeczności fanów, aby osiągnąć ten sam efekt dostarczania wiadomości. Facebook dostarcza wiadomości z serwisu tylko do niewielkiego odsetka użytkowników (w zależności od liczby fanów i innych czynników). W ten sposób poinformujesz wszystkich o swojej wiadomości.

Nie mówimy, że nie musisz tworzyć społeczności w mediach społecznościowych, ale łatwiej jest udostępniać ważne treści fanom za pośrednictwem poczty e-mail.

Jak to zbudować?

Musisz najpierw wybrać wiarygodnego nadawcę wiadomości e-mail. Korzystając ze specjalnej firmy, unikniesz problemów z dostarczaniem wiadomości e-mail. W przeciwnym razie Twoje e-maile mogą zostać oznaczone jako SPAM. Rekomendujemy oszczędność czasu i zakup jednej z dostępnych usług. Dlatego duże firmy, takie jak Facebook, Apple i eBay, używają innych firm do wysyłania e-maili.

Czy możesz mi powiedzieć, dlaczego mam korzystać z usługi e-mail, jeśli mogę rozwiązać ją za pomocą modułu?

Jeśli nadal zdecydujesz się na korzystanie z modułu, skorzystaj z MailPoet. Nadal występuje problem z dostarczaniem poczty e-mail, ale niweluje go obsługa wysyłania za pośrednictwem zewnętrznych usług SMTP.

Z jakiej firmy skorzystać do wysyłania e-maili?

Istnieje wiele firm oferujących doskonały stosunek jakości do ceny. Wybraliśmy kilka z nich:

Aweber

Aweber to jedna z najpopularniejszych usług pocztowych. Pozwala śledzić wiadomości e-mail, zarządzać subskrybentami i oferuje śledzenie wiadomości e-mail. Posiada wiele przydatnych funkcji. Może tworzyć nowe wiadomości e-mail z postów, sekwencyjnie wysyłać wiadomości e-mail i kierować wiadomości e-mail według różnych kryteriów.

PocztaChimp

Inną popularną usługą jest MailChimp. Oferuje: dystrybucję wiadomości e-mail (nic dziwnego), zarządzanie klientami, śledzenie wiadomości e-mail, przeglądanie statystyk, automatyczne odpowiedzi, nowoczesne szablony wiadomości e-mail, targetowanie klientów i dzielenie kampanii.

Najlepszą rzeczą w tej usłudze jest cena. MailChimp jest bezpłatny (maksymalnie 2000 subskrybentów i 12000 e-maili miesięcznie).

Uwaga: Po przekroczeniu limitu należy zapłacić zgodnie z cennikiem .

PocztaPoet

Moduł dla WordPress służący do wysyłania ulotek informacyjnych. Jego zalety to przede wszystkim dostępność, możliwość ustawienia zewnętrznej usługi SMTP oraz prosty interfejs typu „przeciągnij i upuść”. Moduł jest dostępny bezpłatnie, ale jest ograniczony do 2000 subskrybentów. Jeśli chcesz wysyłać e-maile do wielu klientów, musisz wykupić wersję premium zgodnie z cennikiem (99 USD za stronę / rok)

Zdobądź nowych subskrybentów!

Kiedy już masz sposób na wysyłanie e-maili, teraz po prostu „musisz” przyciągnąć odwiedzających. W zależności od projektu Twojej witryny musisz wybrać odpowiednie rozmieszczenie formularza. Od tego zależy Twój sukces!

Wyskakujące okienka (wyskakujące okienko WordPress , wyskakujące okienko Ligthbox)

Najbardziej udaną formą formularza rejestracyjnego jest wyskakujące okienko.

WPBeginner korzysta z modułu OptinMonster. Zarejestrowali 600% wzrost liczby klientów bez efektu utraty ruchu, opracowany przez ich założyciela Syed Balkhi. Ten moduł monitoruje mysz podczas poruszania się po stronie i wyświetla wyskakujące okienko, zanim odwiedzający opuści stronę. Ta forma alertu okazała się najmniej inwazyjna i zapewnia najwyższą konwersję. Pozwala także testować formularze A/B i zmieniać okna dla różnych stron.

Pasek na dole strony / pływająca stopka

Na dole strony pojawi się pasek przewijania, który będzie przewijał się wraz z przeglądarką.

Rejestracja w piątek ma mniejszą konwersję niż wyskakujące okienka, ale nadal jest to lepszy sposób na przyciągnięcie klientów. W dodatku jest to forma bez przemocy, nic nie wyskakuje zwiedzającemu i jest zawsze dostępna gołym okiem.

Okna przesuwne

Okno, które wyskakuje z dołu lub z boku strony. Przewijany formularz zyskuje więcej uwagi użytkownika niż statyczne umieszczenie. Webmasterzy używają tej mniej inwazyjnej formy pobierania wiadomości e-mail, a nie wyskakujących okienek. Osiągają mniejszą konwersję, dlatego uważamy je za mniej skuteczne.

Formularz kontaktowy

Opowie ogólnie o formach. Formularz rejestracyjny, formularz kontaktowy lub inny formularz może zawierać checkbox, wyrażam zgodę na otrzymywanie aktualności. Ta technika jest wykorzystywana przez duże firmy do pozyskiwania wiadomości e-mail. Kodowanie takiej funkcji jest trudne, ale istnieje moduł Gravity Forms z interfejsem typu „przeciągnij i upuść”, który jest wystarczająco prosty dla każdego.

Odpowiadaj klientom

Gdy masz już listę gości, ważne jest, aby się z nimi komunikować. Najważniejsza jest regularność informacji. Nie jest konieczne, aby każdy e-mail zawierał reklamę produktu. Jeśli wyślesz użytkownikom ciekawe wiadomości lub proste porady, pokochają Cię. Postaw na regularne przesyłanie i poproś o informację zwrotną. Dowiedz się, czego brakuje Twoim klientom i co możesz poprawić.

Podziel się swoimi sukcesami w zainteresowaniu e-mailami użytkowników. Życzymy powodzenia w kolekcjonowaniu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj