Co to jest stronicowanie

Čo je to stránkovaniePaginacja pomaga kierować odwiedzających do Twojej witryny. Paginacja dzieli treść na wiele stron.

Paginacja to nawigacja, która pokazuje linki do różnych witryn.

Do czego używamy stronicowania

Jest to świetne narzędzie dla witryn z dużą ilością treści lub stron z dużymi postami.

WordPress wykorzystuje cztery rodzaje stronicowania. Są one używane przez większość motywów WordPress :

Stronicowanie archiwum – służy do poruszania się między stronami w archiwum. Liczbę postów pojawiających się na jednej stronie archiwum możesz ustawić w administracji strony dzięki funkcji Ustawienia ›Czytanie .

Stronicowanie artykułów — służy do dzielenia dużego artykułu na stronie internetowej na kilka sekcji. Internauta szybciej nawiguje pomiędzy poszczególnymi częściami artykułu. Łatwiej mu też znaleźć kolejne części artykułu.

Stronicowanie postów – stosowany jest podział kolejnych artykułów, który wykorzystuje wspólną tematykę. Poprzez stronicowanie łączysz artykuły w jedną całość.

Stronicowanie komentarzy — ta funkcja przyda się, jeśli masz więcej komentarzy w swojej witrynie. Zamiast pokazywać je wszystkie, możesz podzielić je na wiele stron. Po przekroczeniu liczby komentarzy nowe komentarze nie pojawią się, dopóki nie klikniesz linku, aby je wyświetlić. Użyj funkcji Ustawienia ›Komentarze , aby ustawić liczbę komentarzy wyświetlanych na jednej stronie.

Demo stronicowania w WordPress
Przykład stronicowania w WordPress

Ustawienia stronicowania wtyczek

Podstawowa dystrybucja treści, z której korzysta WordPress , wykorzystuje linki Poprzedni post-Następny post . W niektórych tematach poszczególne posty są również oznaczane numerami. Ten rodzaj stronicowania pozwala jedynie na poruszanie się pomiędzy kolejnymi artykułami.

Jeśli chcesz korzystać z innego typu stronicowania, możesz zainstalować odpowiednią wtyczkę. Umożliwia przejście na przykład do najstarszego posta i tak dalej. Odpowiednią wtyczką jest na przykład WP-PageNavi .

WP Page-Navi
Nawigacja strony WP
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj