Co to jest ślimak

Čo je to slugPowiadomienie to tekstowa część adresu URL, która identyfikuje artykuł, stronę, markę lub kategorię.

Zwykle powstaje z tytułu konkretnego posta, marki lub kategorii. Pojawia się na końcu adresu URL.

Jak uformować ślimaka

Powiadomienie jest generowane na podstawie tytułu strony lub posta. Używa tylko małych liter. Każde słowo jest oddzielone znakiem minus. Na przykład, jeśli weźmiemy tytuł tego artykułu, będzie on wyglądał tak:

co-je-to-slug

Aby zoptymalizować witrynę, musisz używać przyjaznych adresów URL. Przyjazne fragmenty adresów URL nie wyświetlają żadnych znaków interpunkcyjnych, spacji ani innych znaków specjalnych. Dokładna struktura adresu URL zależy od ustawień linku bezpośredniego.

Opublikuj edycję ślimaka

Jeśli tytuł strony lub innego posta jest za długi, musisz go skrócić. Możesz też użyć lepiej dobranych słów kluczowych. Aby edytować serwis, przejdź do listy artykułów lub stron i kliknij w nazwę konkretnego artykułu/strony.

WordPress úprava slugu
Edycja informacji o artykule

Tuż pod tytułem artykułu znajdziesz jego bezpośredni link. Po kliknięciu linku Edytuj otworzy się okno, w którym możesz edytować ślimak. Nie zapomnij kliknąć OK i zapisać zmiany w poście.

Edytuj kategorię lub znacznik slug

Edytuj kategorię ślimaka
Edytuj kategorię ślimaka

Aby edytować kategorie lub tagi informacji o pracy, przejdź do strony z listą kategorii lub tagów. W obu przypadkach zmodyfikujesz slug w ten sam sposób. Wyjaśnimy to na przykładzie edycji kategorii ślimaków.

Na liście kategorii kliknij nazwę określonej kategorii . Na stronie, która się otworzy, znajdź wiersz slug . Wprowadź niezbędne zmiany i kliknij przycisk Aktualizuj . Możesz ją również edytować, klikając łącze Szybka edycja, które pojawia się po najechaniu kursorem na nazwę kategorii.

Możliwe problemy

Jeśli chcesz edytować slugi już opublikowanych artykułów, do których zostały już utworzone linki, lepiej pozostawić to bez zmian. W przeciwnym razie linki mogą nie działać. Możesz rozwiązać ten problem, jeśli linki znajdują się w Twojej witrynie. W takim przypadku będą musiały zostać zmienione.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj