Co to jest pamięć podręczna

Co to jest pamięć podręczna

Pamięć podręczna (nazywana również pamięcią podręczną) jest tymczasową lub innymi słowy pamięcią podręczną. Dane są zapisywane w pamięci podręcznej podczas pierwszej wizyty na stronie. Przy drugiej wizycie strona ładuje się szybciej dzięki zapisanym danym.

Strona bez buforowania

Jeśli chcesz wyświetlić stronę WordPress , która nie korzysta z pamięci podręcznej, ładowanie postów trwa dłużej. Dzieje się tak dlatego, że serwer WWW ładuje pliki zapisane w bazie danych, tworzy z nich plik html, a następnie wyświetla go w przeglądarce. Ten proces zajmie trochę czasu. Jeśli strona nie korzysta z pamięci podręcznej, proces ten jest powtarzany za każdym razem, gdy odwiedzasz stronę.

Powód korzystania z pamięci podręcznej

Gdyby ta sama strona internetowa korzystała z pamięci podręcznej, kod html byłby tworzony dopiero przy pierwszej wizycie na stronie i przechowywany na serwerze. Przy następnej wizycie dane html zostaną pobrane z serwera. Korzystanie z pamięci podręcznej zwiększa szybkość ładowania strony i zmniejsza obciążenie serwera. To przyspieszy twoją stronę od 2 do 5 razy.

Wtyczki WordPress

W3 Całkowita pamięć podręczna
W3 Całkowita pamięć podręczna

WordPress nie zawiera pamięci podręcznej. Aby z niego skorzystać, zainstaluj wtyczkę WP Super Cache lub W3 Total Cache .

Wskazówka: za najlepszą wtyczkę pamięci podręcznej uważam WP Rocket , dzięki której osiągnąłem największe przyspieszenie .

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj