Co to jest pingback

Čo je to pingbackPingback to rodzaj powiadomienia, które WordPress wysyła do innej witryny, jeśli użyjesz linku do jej zawartości w swojej witrynie.

Tak więc pingbacki oraz trackbacki służą do poinformowania autora strony lub artykułu, że użyłeś linku do jego strony. Witryna, do której się odwołujesz, zostanie powiadomiona w administracji przez administratora witryny, który powiadomi Cię, że odwołujesz się do ich witryny.

Różnica pingback vs trackack

Dzięki pingbackom i trackbackom odkryjesz, że ktoś linkuje do Twojego artykułu lub strony. Pingbacki różnią się od tracbacków sposobem, w jaki komunikują się z serwerem. Pingbacki używają protokołu XML-RPC do komunikacji z serwerem . Ponadto pingbacki są wysyłane automatycznie i działają tylko między witrynami WordPress .

Na przykład używasz pingbacków w komentarzach, które publikujesz w innej witrynie, ale chcesz, aby odwiedzający Twoją witrynę również ją zobaczyli. Wykorzystasz je również w artykule, który odnosi się do źródeł zewnętrznych.

Pingbacks – ustawienia uprawnień

WordPress umożliwia pingbacki
Włącz pingbacki

Ustawiasz uprawnienia pingback na stronie ustawień komentarzy. Znajdziesz go w administracji strony w Ustawieniach ›Komentarze . Tutaj możesz wybrać, czy chcesz włączyć / wyłączyć pingbacki w komentarzach do swoich artykułów.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź: codex.wordpress.org .

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj