Najlepsze narzędzia do e-mail marketingu

Prezentacja najlepszych czeskich i zagranicznych narzędzi do e-mail marketingu – ich indywidualnych funkcji, ceny i zastosowania.

narzędzia do e-mail marketingu

Jednym z ważnych elementów rozwoju biznesu online jest e-mail marketing. Ta forma bezpośredniej komunikacji z klientami informuje o różnych nowościach, usługach czy promocjach.

Jego celem jest budowanie zaufania i wzbudzanie zainteresowania kolejnymi zakupami wśród dotychczasowych klientów, ale nie musi mieć charakteru reklamowego.

Istnieją różne narzędzia e-mail marketingu do zarządzania bazą danych kontaktów, przygotowywania i dystrybucji wiadomości oraz innych powiązanych działań. W następnym artykule pokrótce przedstawię najlepsze z nich.

Inteligentne wysyłanie e-maili

Inteligentne wysyłanie e-maili

SmartEmailing to platforma do zbierania kontaktów, wysyłania e-maili i SMS-ów. To czeskie narzędzie zawiera różne funkcje, które pomogą Ci zautomatyzować cały proces. Działa 24 godziny na dobę nawet bez Twojej ingerencji , wystarczy ustawić odpowiedni czas wysyłania wiadomości. Tam są:

 • formularze internetowe do zbierania kontaktów,
 • responsywne szablony e-maili
 • baza kontaktów z możliwością sortowania
 • wysyłanie pozdrowienia i wiele innych funkcji.

Jeśli szukasz najlepszego sposobu dotarcia do kontaktów, możesz przetestować swoje kampanie e-mailowe . Skuteczną pomocą są również statystyki, które dostarczają cennych informacji do tworzenia dodatkowych kampanii.

Możesz wypróbować SmartEmailing za darmo przez 14 dni. Przy dalszym użytkowaniu cena SmartEmailingu jest ustalana na podstawie liczby kontaktów. Do 500 kontaktów, miesięczna opłata wynosi 193 CZK (7,60 EUR).

Dowiedz się więcej w tej recenzji SmartEmailing .

E-mail

E-mail

Kolejnym narzędziem z warsztatu czeskich twórców jest Ecomail. Pozwala na indywidualne skonfigurowanie komunikacji z klientami wieloma kanałami. Do przygotowania e-maili dostępne są responsywne szablony, a sam newsletter możesz zaprojektować.

Ecomail umożliwia także sortowanie kontaktów według kilku kryteriów , takich jak zainteresowania, wiek czy zachowania zakupowe. Możesz skonfigurować wiadomości, a system zajmie się wszystkim automatycznie. Skuteczność kampanii jest śledzona przez przejrzyste statystyki. ecomail można również połączyć z Google Analytics.

Inne ciekawe funkcje:

 • życzenia świąteczne,
 • spersonalizowane kampanie dla klientów indywidualnych,
 • połączenie z Facebookiem i Instagramem,
 • testy A/B,
 • formularze odbioru kontaktu i inne.

Cena jest przyjemnością, jeśli masz maksymalnie 200 kontaktów i nie wysyłasz więcej niż 200 e-maili miesięcznie. W takim przypadku możesz skorzystać z poczty elektronicznej za darmo. Miesięczna opłata za maksymalnie 500 kontaktów wynosi 150 CZK (5,93 EUR).

Mailer Lite

Mailer Lite

Wśród najlepszych narzędzi do e-mail marketingu jest zdecydowanie Mailer Lite . Nowi w marketingu e-mailowym spodoba się intuicyjny edytor poczty e-mail, który został zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu. Możesz użyć metody „przeciągnij i upuść”, aby edytować dynamiczne wiadomości, w których możesz wstawiać obrazy, filmy lub linki do sieci społecznościowych. Dostępne jest również wsparcie 24/7.

Istnieje również możliwość dodania formularza internetowego do strony, zautomatyzowania dystrybucji, ustawienia odpowiedniego czasu dostawy oraz przetestowania skuteczności kampanii. Przejrzyste statystyki informują o liczbie wysłanych i otwartych e-maili, liczbie kliknięć i wypisach.

Mailer Lite nadaje się również do e-sklepów o zasięgu międzynarodowym . Statystyki pomogą Ci dowiedzieć się, w których krajach jest najwięcej subskrybentów newslettera.

Do 1000 kontaktów i 12 000 wiadomości miesięcznie Mailer Lite jest bezpłatny . Najniższa opłata za usługi płatne zaczyna się od 10 USD.

PocztaChimp

PocztaChimp

Dobrze znana platforma MailChimp oferuje wszystko, czego potrzebujesz do e-mail marketingu. Pomoże Ci zebrać kontakty dla odwiedzających Twoją witrynę i stałych klientów korzystających z formularza online. Jeśli masz już bazę danych e-mail, możesz ją zaimportować do MailChimp. Narzędzie pozwala również tworzyć angażujące e-maile promujące sprzedaż lub markę. Oczywiście możliwość wypisania się z listy mailingowej.

MailChimp zyskał wielu fanów od czasu swojej premiery w 2001 roku. Z tego sprawdzonego narzędzia do e-mail marketingu korzystają zarówno początkujący, jak i duże firmy. Dla Twojego newslettera dostępne są gotowe szablony, możesz też zakodować własne. Chcesz dostosować swój szablon e-maila? Interaktywny przewodnik MailChimp przygotuje dla Ciebie oryginalne projekty.

Dostępne są testy A/B i raporty dotyczące skuteczności kampanii, aby dowiedzieć się, czym najbardziej interesują się Twoi subskrybenci wiadomości. Istnieje również automatyczne wysyłanie e-maili na podstawie zachowań Twoich klientów, co zwiększy prawdopodobieństwo, że przeczytają wiadomość.

Do 2000 kontaktów z 10 000 wysłanych wiadomości e-mail MailChimp jest bezpłatny . Jeśli chcesz skorzystać z usług, które nie są dostępne w darmowym pakiecie, możesz przełączyć się na jeden z płatnych planów. Najtańsza cena to 9,99 USD miesięcznie.

Otrzymać odpowiedź

Otrzymać odpowiedź

GetResponse udostępnia narzędzia do dotarcia do Twojej bazy kontaktów. Pomaga udostępniać ciekawe treści, które tworzysz we wstępnie przygotowanych szablonach w profesjonalnym projekcie . Pozwoli Ci to:

 • skonfiguruj sekwencje e-mailowe dla swoich subskrybentów
 • automatyczne wiadomości,
 • Zwiększ zasięg swojego bloga, udostępniając go przez e-mail i media społecznościowe.
 • użyj terminów dostarczania poczty e-mail
 • tworzenie segmentów kontaktów,
 • spersonalizowana komunikacja,
 • w wersji płatnej istnieje możliwość wysyłania wiadomości przez SMTP.

Podobnie jak inne narzędzia do e-mail marketingu, pomoże Ci stworzyć profesjonalne, responsywne e-maile.maile. Używa przeciągnij i upuść podczas edycji projektu wiadomości. Możesz wypróbować GetResponse za darmo przez 30 dni , a następnie przełączyć się na jedną z płatnych usług. Najtańszy pakiet możesz kupić za 10,99 euro.

AWeber

AWeber

AWeber oferuje również wszystkie narzędzia potrzebne do profesjonalnego e-mail marketingu. Możesz tworzyć swoje e-maile z gotowych szablonów lub tworzyć własne za pomocą prostego edytora. Możliwe jest korzystanie z platformy graficznej Canva bez wylogowywania się z systemu.

Możesz wysyłać wiadomości e-mail automatycznie o ustalonych godzinach i segmentować klientów według kilku kryteriów:

 • zgodnie z otwarciem konkretnego raportu,
 • klikać w linki,
 • zachowania zakupowe,
 • ruch w Twojej witrynie
 • obszar, w którym mieszkają,
 • wiek.

Dostępne jest automatyczne udostępnianie treści bloga i można skorzystać z personalizacji poczty e-mail , co zwiększa współczynniki klikalności i sprzedaż. Istnieją również przejrzyste statystyki, z których możesz dowiedzieć się, jak Twoje e-maile wpłynęły na sprzedaż.

AWeber jest darmowy do 500 kontaktów , natomiast oferta niektórych bardziej zaawansowanych funkcji jest ograniczona. Pod względem ceny to narzędzie do e-mail marketingu należy do droższych. Możesz mieć wszystkie funkcje do 500 kontaktów dostępnych za 19,99 USD miesięcznie.

Mailgun

Mailgun

Mailgun oferuje marketing e-mailowy i wysyłanie e-maili transakcyjnych do 15 milionów adresów. Możesz zautomatyzować swoje kampanie e-mailowe, zapobiec ich klasyfikowaniu jako spam i monitorować ich skuteczność. Dostępny jest edytor „przeciągnij i upuść”, aby stworzyć profesjonalny projekt wiadomości. Możesz także wybrać jeden z gotowych szablonów. Mailgun pomaga budować skuteczne strategie e-mail marketingu przy użyciu kilku narzędzi:

 • formularze rejestracyjne,
 • automatyzacja poczty e-mail
 • zarządzanie listą kontaktów
 • statystyki w czasie rzeczywistym,
 • zaawansowane opcje segmentacji,
 • dynamiczna treść
 • Testy A/B do 10 różnych wersji,
 • zmaksymalizować dostawę.

Mailgun idzie nawet dalej w niektórych obszarach niż inne narzędzia do e-mail marketingu. Na przykład umożliwia dostęp wielu użytkownikom w celu jeszcze szybszego i wydajniejszego tworzenia wiadomości e-mail . Dostępna jest również walidacja adresu e-mail. Raporty i statystyki pozwalają zbadać skuteczność e-mail marketingu w poszczególnych segmentach lub osobach.

Wyższe ceny Mailguna pasują do bogatej oferty. Wersja próbna umożliwia wysyłanie do 5000 e-maili za darmo, płatne pakiety zaczynają się od 35 USD miesięcznie.

Aktywna kampania

Aktywna kampania

ActiveCampaign oferuje wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania marketingiem i sprzedażą, aby zapewnić pozytywne wrażenia klientów. W przypadku marketingu e-mailowego możesz używać narzędzi do tworzenia kampanii e-mailowych skierowanych do Twoich odbiorców . Niezależnie od tego, czy są to e-maile, które wysyłasz do całej bazy kontaktów, wiadomości oparte na zachowaniach zakupowych, czy też e-maile kierowane do klientów wybranych według innych kryteriów. Istnieją również automatycznie wysyłane wiadomości zgodnie z czynnościami wykonywanymi przez klientów na stronie, możliwość ustawienia dystrybucji urodzinowych i tym podobne.

Skorzystasz z edytora drag&drop oraz szeregu przygotowanych szablonów do tworzenia e-maili za pośrednictwem ActiveCampaign. Dzięki narzędziom do segmentacji możesz łatwo podzielić swoje kontakty , aby wysyłać wszystkim to, co najbardziej ich interesuje.

Na podstawie uzyskanych informacji o klientach e-maile mogą być spersonalizowane tak, aby były jak najbardziej osobiste. Pomocą w planowaniu dodatkowych kampanii e-mailowych są raporty o wzroście przychodów i liczbie zakupów. Istnieje również narzędzie do pomiaru dostarczania, dzięki któremu Twoje wiadomości nie trafią do spamu.

Istnieje kilka narzędzi, które ułatwiają pracę w ActiveCampaign:

 • edycje dla wielu użytkowników zespołu
 • Historia zmian,
 • zarządzana dostawa,
 • połączenie z ponad 850 aplikacjami (PayPal, Facebook, WooCommerce, Shopify),
 • Responsywne szablony e-maili
 • aktywne linki w e-mailach,
 • Pola niestandardowe
 • rejestrowanie położenia geograficznego kontaktów,
 • integracja z Google Analytics w celu śledzenia działań Twoich kontaktów.

ActiveCampaign jest bezpłatne przez 14 dni . Po okresie próbnym możesz wybrać jeden z pakietów cenowych dla różnych funkcji. Najtańszy kosztuje 15 dolarów miesięcznie za 500 kontaktów w bazie.

Stały kontakt

Stały kontakt

Narzędzia Constant Contact do e-mail marketingu pozwolą Ci wyróżnić się na tle konkurencji oryginalnym designem. Istnieje intuicyjne narzędzie do tworzenia własnego e-maila , możesz także wybierać spośród setek gotowych szablonów responsywnych.

Do udanych kampanii e-mailowych możesz użyć:

 • automatyzacja marketingu,
 • e-maile powitalne dla nowych subskrybentów newslettera
 • segmentacja kontaktów i tworzenie list,
 • ponowne wysyłanie e-maili do subskrybentów, którzy ich nie otworzyli,

Constant Contact obiecuje wszystko, aby utrzymać uwagę klientów i odwiedzających witrynę , aby stali się lojalnymi klientami. Narzędzia do śledzenia poczty e-mail w czasie rzeczywistym pomagają dowiedzieć się, kto otwiera, udostępnia i śledzi pocztę e-mail. Nie ma możliwości, aby marketing społecznościowy i analizy monitorowały skuteczność kampanii lub reklam w sieciach społecznościowych.

Stały kontakt jest dostępny bezpłatnie przez jeden miesiąc. Ceny pakietów usług zaczynają się od 20 USD miesięcznie.

KonwertujKit

KonwertujKit

Narzędzie do e-mail marketingu ConvertKit pomoże Ci zwiększyć liczbę subskrybentów newslettera. Dostępne są formularze rejestracyjne i konfigurowalne strony z linkami do zbierania nowych kontaktów . Użyj edytora e-maili do tworzenia ciekawych wiadomości projektowych. Interaktywny projektant pomoże Ci zaprojektować ich wygląd, abyś mógł w pełni skoncentrować się na pisaniu treści. W razie potrzeby możesz dodawać i zmieniać poszczególne elementy wiadomości e-mail, aby dostosować projekt do swojej marki.

ConvertKit obiecuje wysoką szybkość dostarczania poczty e-mail , zapewniając, że Twoje wiadomości nie trafią do niedostarczonej poczty. Wysyłając wiadomości możesz skorzystać z:

 • filtrowanie kontaktów,
 • zaplanowanie wysyłki na określony dzień i godzinę,
 • dodawanie tagów na podstawie działań klienta,
 • segmentacja na podstawie różnych kryteriów,
 • automatyczne e-maile.

Możesz użyć wykresów i statystyk, aby zrozumieć interakcje swoich odbiorców. Dowiedz się, które e-maile działały najlepiej.

Cena zestawu ConvertKit nie jest wysoka. Możesz wypróbować ją bezpłatnie dla maksymalnie 1000 kontaktów w pierwszym miesiącu. Poszczególne pakiety są dodatkowo naliczane na podstawie liczby subskrybentów poczty e-mail, przy czym najtańsze do 300 kontaktów kosztuje 9 USD miesięcznie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj