Zobacz, co potrafi WordPress

0

To niewiarygodne, gdzie WordPress pojawił się w ciągu ostatnich 10 lat. Jest to niezawodne i sprawdzone narzędzie do tworzenia witryn. Jego główne zalety to moduły, motywy i funkcje. Z biegiem czasu narzędzie do blogowania stało się kompleksowym systemem, zdolnym do prawie wszystkiego. Oto kilka rzeczy, o których możesz nie wiedzieć, że WordPress potrafi zrobić. Nie musisz się bać ich spróbować.

1. Sieć witryny

Ta funkcja zamienia witrynę internetową w sieć stron. W ten sposób powstaną różne sekcje, fora czy sklepy internetowe. Każda sekcja może mieć inny wygląd. Sieć zarządzana jest przez tzw superadministrator, który zarządza wszystkimi witrynami. Aby to skonfigurować, musisz dodać następujące elementy do pliku wp-config.php:

 /* Multisite */ define( 'WP_ALLOW_MULTISITE', true );

Zobacz kod dla pozostałych ustawień. Ta funkcja nie jest odpowiednia do blogowania ani zarządzania wieloma witrynami. Nadaje się na potrzeby portalu uniwersyteckiego lub witryny WordPress .com.

2. Sieć społecznościowa / forum społeczności

Masz przyjaciół i nie możesz się zorganizować? Kto nie chciałby mieć własnej sieci społecznościowej? Nie pokażemy Ci, jak zbudować Facebooka 2, ale możesz stworzyć sieć społecznościową za pomocą modułu BuddyPress. Ten moduł jest doskonałym kanałem komunikacji w społeczności. Użytkownicy mogą się rejestrować, tworzyć profile i wysyłać wiadomości. Jeśli to Ci nie wystarczy, istnieje ponad 330 modułów rozszerzających funkcje BuddyPress.

Fora świetnie nadają się do budowania społeczności. Moduł bbPress może zmienić twoją stronę w forum społeczności. Łatwa instalacja i wiele modułów pozwala na jej dostosowanie. Możesz korzystać z sieci społecznościowych, przesyłać obrazy, integrować to forum ze swoją siecią społecznościową (BuddyPress) lub treściami WordPress . Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do zorganizowania swojej społeczności.

3. Krótkie kody

Prawdopodobnie słyszałeś o krótkich kodach. Nie musisz się martwić, że popełnisz błąd w kodzie CSS przy wielokrotnym wpisywaniu tego samego formularza. Przydają się przy wchodzeniu m.in. Przyciski AdSense lub społecznościowe. Dodają funkcjonalność wszędzie tam, gdzie można wstawić treść.

4. Sklep internetowy

Sklep internetowy WooCommerce zamienia Twoją witrynę w sklep internetowy. Konfigurowalny moduł pozwala nie tylko sprzedawać towary czy zarządzać magazynem. Za pomocą tego e-sklepu możesz dokonać płatności (przez PayPal lub kartą płatniczą) i wysłać towar. WooCommerce zajmuje się całym systemem e-sklepu. Nie potrzebujesz żadnych innych programów. Możesz go rozbudować o różne moduły. W jednym miejscu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

5. Galeria obrazów / Portfolio

Jesteś fotografem i chcesz pokazać swoje portfolio? Nie ma nic prostszego niż korzystanie z modułu Galeria NextGEN. Ten moduł zarządza twoimi obrazami, może je przycinać, tworzy ładne przejścia i dodaje efekty. Możesz wybrać pomiędzy wyświetlaniem miniatur lub pokazem slajdów. Zawiera wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania galerią.

6. Portal reklamowy

Niezależnie od tego, czy jesteś agencją, przedsiębiorcą, programistą stron internetowych czy blogerem, możesz używać WordPress jako portalu reklamowego. Jeśli chcesz sprzedawać produkty, korzystasz z e-sklepu. Jeśli jednak chcesz, aby Twoi użytkownicy zgłaszali własne reklamy, skorzystasz z modułu AWPCP. Będziesz zaskoczony możliwościami tego modułu. Pełne zarządzanie reklamami, przesyłanie obrazów, moderacja i wiele więcej.

7. Wideoblog

Chcesz coś powiedzieć swoim gościom? Pokaż im wideo! Naucz swoich klientów, jak korzystać z Twojego produktu. Zrób film instruktażowy. Stwórz szkołę online. Możesz użyć modułów, aby nadać użytkownikom różne uprawnienia. Dzięki temu użytkownicy będą mieli dostęp do tego, co zamówili. Blog wideo to angażujący i skuteczny sposób dzielenia się informacjami. Publikowanie nigdy nie było łatwiejsze.

Ten artykuł przedstawia tylko ułamek możliwości WordPress . Do czego tego używasz?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj