Czy WP REST API zrewolucjonizuje?

2015 był wielkim rokiem w świecie WordPress . Dobrze znany fakt, że 25% wszystkich stron internetowych działa obecnie na WordPress , również mówi sam za siebie. To wcale nie jest zła liczba. Przyjrzyjmy się, co eksperci WordPress przewidują do 2016 roku.

Motywy premium czy bezpłatne motywy? Eksperci śmiało twierdzą, że zaczynamy mieć gorączkę złota, której można domagać się w tematach, które określamy mianem „premium”. Oczekuje się, że w 2016 r. popyt na moduły i motywy premium będzie miał krzywą rosnącą.

Czekają nas wielkie zmiany. Eksperci twierdzą, że WordPress REST API powoli, ale pewnie wkrada się do rdzenia WordPress i jest gotowy, aby całkowicie zmienić WordPress jako platformę. REST API może wywołać rewolucję. Rewolucja w naszym rozumieniu tego, czym jest moduł.

WPRestAPIFeatured

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o REST API?

Jeśli nie słyszałeś jeszcze o REST API, oto uproszczone wyjaśnienie, co kryje się za tą nazwą. REST API to interfejs, który umożliwia pracę z aplikacjami WordPress , które są zaprogramowane przy użyciu nowoczesnych języków kodowania.

1.) Moduły i aplikacje mobilne otrzymają przestrzeń do współpracy
WordPress REST API otwiera wcześniej zamkniętą ścieżkę do aplikacji mobilnych.

2.) Moduły będą mogły wyjść poza WordPress i PHP
Oznacza to, że programiści nie będą już ograniczani przez PHP i obecny sposób, w jaki moduły WordPress rozszerzają tę platformę. Ostatnio ciekawe projekty, takie jak Calypso , pokazały, że otwierają się drzwi dla modułów, które mogą wyjść poza PHP. Oznacza to, że WordPress można rozszerzyć bez użycia tego języka programowania. To naprawdę duży krok naprzód. Co myślisz?

3.) Zupełnie inny rodzaj modułów
Czy moduł stanie się mini platformą? Sam WordPress się rozwija. Możliwe, że niektóre moduły zbudują nawet własne platformy. Ten trend nie jest zupełnie nowy. W 2013 roku poinformował o tym Chris Lema . Nawet duże moduły, takie jak Gravity Forms , Easy Digital downloads , WooCommerce doszły do punktu, w którym oferują własne API REST, na którym można budować.

4.) Moduły międzynarodowe
Tematy są obecnie na liście projektów tłumaczeniowych WordPress . Moduły zgłaszane są natychmiast z miejsca nr 2. Wygląda na to, że zostaną przetłumaczone nie tylko tematy, jak to miało miejsce do tej pory, ale także moduły. Istniejące moduły, które zostały zaktualizowane w ciągu ostatnich dwóch lat, zostały zaimportowane do wordpress.org i są swobodnie dostępne do tłumaczenia.

Moduły bez wątpienia odgrywają ważną rolę w świecie WordPress . Na przestrzeni lat przeszli od małych rozwiązań blogowych do uniwersalnych rozwiązań CMS. Jednocześnie obiecują znacznie więcej. Należy zauważyć, że jesteśmy dopiero na początku ery REST API. Ale już teraz wygląda na to, że przyszłość REST API wpłynie na nas. Jednocześnie otworzy się szerszy świat programowania, w którym programiści będą mogli wnieść nowe doświadczenia i innowacje. WordPress REST API zmienia koncepcję modułów. Będą międzynarodowe i będą mogły działać na osobnych mini platformach.

Jak myślisz, jak blisko jest ta przyszłość? Napisz nam swoje opinie w komentarzach 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj