Błędy i rozwiązania WP – biały ekran śmierci

0

Być może wszyscy doświadczyli na własnej skórze zjawiska znanego jako Blue Screen of Death lub Blue Screen Of Death (wy fani Apple, dopóki nie zaoszczędziliście pieniędzy na Macu;)).

Ci, którzy korzystają z WordPress , mogą znać podobne zjawisko w postaci białego ekranu śmierci lub białego ekranu śmierci ( WSOD ). Ten problem występuje podobnie do niebieskiej etykiety, zwykle podczas akcji użytkownika systemu i wskazuje na problem z wykonaniem funkcji lub innego dynamicznego kodu w języku programowania PHP, który stanowi szkielet systemu WordPress .


W poniższym artykule porozmawiamy o tym, jak znaleźć i wyeliminować najczęstsze przyczyny tego błędu oraz przywrócić funkcjonalność witryny.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie podstawowe formy WSOD :

Częściowy WSOD , gdy witryna jest niedostępna dla odwiedzających z zewnątrz, ale interfejs administratora jest sprawny

Całkowity WSOD , gdy nie działa żadna linia w instalacji WordPress

Przyczyny mogą być różne, zwykle problem z motywem lub modułem WordPress , który objawia się podczas instalacji lub aktywacji tych elementów. W zależności od podjętej akcji możesz wypróbować następujące rozwiązania:

1. Dezaktywuj temat

Gdy podczas manipulowania nowym lub starym motywem wystąpi problem, spróbuj wyłączyć aktywny motyw i włączyć standardowy domyślny motyw WordPress , o którym wiesz, że działa normalnie. Jeśli administrator działa bez problemów, ta operacja jest prosta. W przeciwnym razie musisz pomóc przez FTP:

– Katalog odpowiedniego tematu znajdziesz w katalogu wp-content /themes/
– Zmieniasz nazwę całego katalogu tematycznego, np. od mojatema do mojatema-debug.


– Próbujesz zalogować się do interfejsu administratora.

Jeśli wszystko działa, możemy spróbować znaleźć błąd w kodzie tematu (patrz punkt 3), ale nie jest pewne, czy błąd jest tutaj. Może również znajdować się w module WordPress , który nie jest zgodny z tematem.

2. Zresetuj moduły

WSOD może być również spowodowany błędem w jednym lub kilku modułach WordPress . Jeśli masz dostępny interfejs administracyjny, najlepiej spróbuj wyłączyć wszystkie moduły, a gdy to rozwiąże problem, włącz go i sprawdzaj za każdym razem, gdy nie pojawia się ponownie.

Przy całkowitym WSOD nie mamy innego wyboru, jak tylko zalogować się do FTP ponownie i postępować w następujący sposób:

– Przeszukujesz katalog modułów w wp-content / plugins.
– Zmieniasz nazwę całego katalogu wtyczek – na przykład na plugins-debug – i zapisujesz go w trybie offline.
– Tworzysz nowy katalog wtyczek na tym samym poziomie.
– Sprawdź, czy problem został rozwiązany (oczywiście żadne moduły nie będą działać w tym stanie).
– Będziesz próbował stopniowo przenosić katalogi modułów do nowego katalogu wtyczek i aktywować moduły za pomocą interfejsu administratora, w którym będą wyświetlane jeden po drugim. Robiąc to, sprawdzasz, kiedy problem pojawia się ponownie.


– Gdy WSOD pojawi się ponownie, ponownie usuniesz dany moduł i spróbujesz znaleźć błąd w kodzie, lub spróbujesz użyć innego modułu, który zapewni nam taką samą funkcjonalność.

3. Napraw błąd kodu

Oto kilka konkretnych powodów, dla których WSOD może być odpowiedzialny:

Zduplikowane lub sprzeczne funkcje PHP w różnych modułach
Zwłaszcza w modułach o tej samej lub podobnej funkcjonalności (lub między modułem a motywem) może wystąpić przypadek, w którym kilka funkcji ma taką samą nazwę lub używa tych samych tak zwanych zmiennych globalnych, co może również powodować WSOD. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić różne kombinacje opisane w punktach 1 i 2 , aby problem nie powtórzył się w przyszłości.

Niekompletne wgranie modułu lub motywu za pomocą instalacji automatycznej (przez interfejs administratora) lub ręcznej (przez FTP).
W takim przypadku po prostu pomoże usunąć temat lub moduł po dezaktywacji i ponownym pobraniu, na wypadek, gdyby przesyłanie działało poprawnie.

Spacja w pliku functions.php lub pusta linia w pliku wp-config.php
Możesz znaleźć plik functions.php w katalogu tematycznym. Jeśli dokonałeś w nim zmian, powinno to pomóc usunąć zmiany lub po prostu zastąpić cały plik oryginalnym plikiem motywu. Częstym problemem są zwłaszcza zabłąkane szczeliny w niewłaściwym miejscu, patrz zdjęcie:

Podobnie pusta linia (szczególnie na początku i na końcu) w pliku wp-config.php , który znajduje się w katalogu głównym instalacji WordPress , może powodować problem.

Ustawianie praw do katalogów i plików
Wszystkie katalogi powinny mieć uprawnienia serwera (tzw. chmod) na poziomie 755, a wszystkie pliki na poziomie 644. Chociaż rzadko, ten problem może wystąpić, gdy zmienisz domyślne ustawienia alokacji praw u usługodawcy internetowego. Uważaj, aby nie ustawić więcej uprawnień do plików, to ustawienie może wpłynąć na bezpieczeństwo całej witryny.

Oto kilka uwag i wskazówek, jak uniknąć WSOD :

– Przed zainstalowaniem nowych modułów lub motywów upewnij się, że są one kompatybilne z nową (lub Twoją) wersją WordPress .

– Jeśli nie jesteś bardzo biegłym technicznie programistą PHP, nie próbuj od razu pobierać pierwszej wersji beta WordPress . Jednak po uaktualnieniu instalacji WordPress do oficjalnej nowej wersji i wystąpieniu WSOD poszukaj błędu w zainstalowanych modułach i motywach, które mogą nie obsługiwać nowej wersji. Jeśli te moduły lub motywy są niezbędne, należy poczekać na ich nową wersję i dopiero wtedy zaktualizować WordPress lub tymczasowo zidentyfikować i samodzielnie naprawić błąd.

– Jeśli nie wiesz, jak znaleźć błąd, przeczytaj komunikat o błędzie w logach serwera, które często zawierają bezpośrednią wzmiankę o funkcji lub. plik, który powoduje problem. Te zapisy powinny być w stanie zapewnić ci twojego … dostawcę 🙂

Po przeczytaniu tych linijek nieświadomy obserwator może powiedzieć: „Hej, WordPress to niestabilny system”.

Prawda jest jednak odwrotna: te błędy, w przeciwieństwie do znanego BSOD, występują bardzo rzadko i zwykle powodują dodatkowe moduły lub tematy rozszerzeń, które są wytworem społeczności wolontariuszy. Z tysięcy modułów i motywów, które są tworzone codziennie, zrozumiałe jest, że nie zawsze jest możliwe osiągnięcie maksymalnej kompatybilności. Mimo to dobrze jest utrzymywać system oceny zgodności tematów i modułów w tym stanie.

 

Jesteśmy na końcu następnej sekcji dotyczącej rozwiązywania problemów z WordPress . Podobnie jak w poprzednim artykule , zapraszamy do komentarzy na ten temat.

Czy mimo wszystko rozwiązałeś problem z WSOD?
Czy spotkałeś się z innym, takim jak zielony ekran śmierci? 🙂
Powiadom nas!

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj