WordPress jako model biznesowy

0

WordPress jest pięknym przykładem tego, jak prosta idea tworzenia oprogramowania do blogowania do celów prywatnych stała się najczęściej używanym systemem CMS do publikowania treści w Internecie. Nie wspominając już o komercyjnym sukcesie, jaki dzięki nim osiągnął Automattic . Nie było przy tym megalomańskiego projektu ani bajkowego grantu, ale otwarta platforma, na której zaczęła aktywnie działać grupa ludzi z coraz większą liczbą programistów i samych użytkowników.

Gdyby innowacje w świecie technologii zależały wyłącznie od kalkulacji, czy przyszłe zyski przewyższyłyby lub przynajmniej zrekompensowałyby koszty zmian, rozwój oprogramowania wykorzystywanego zarówno przez duże firmy, jak i małych użytkowników uległby znacznej stagnacji. Niechęć do inwestowania czasu i pieniędzy w unowocześnianie używanych produktów często nie zauważa nowych technologii.

Nie chodzi tylko o aktualizację, ale przede wszystkim o migrację istniejącego systemu na nową platformę, pomimo oczekiwanych znaczących korzyści. Jako przykład możemy wziąć użytkowników serwerów Microsoft Exchange, gdzie koszt aktualizacji obecnego oprogramowania do najnowszej wersji znacznie przewyższy przejście do chmury , ale i tak proces migracji do nowej usługi jest nadal dość powolny .

Dla niektórych osób lub firm przejście z oprogramowania dostarczanego przez jakiś „monopol” (w sensie dostarczonego już przez jedną osobę do oprogramowania open source – jest nie do pomyślenia. Jednak to open source przesuwa granice rozwoju i wdraża nowoczesne technologie. Tutaj widzimy, jak brak zainteresowania nowymi rozwiązaniami pozbawia samych użytkowników niebanalnych udogodnień.

Dlaczego biznes nie powinien stronić od innowacyjnych rozwiązań i usprawnień:

  • Zmiana zastosowanej technologii niekoniecznie oznacza restrukturyzację firmy we wszystkich sferach; np. koszt szkolenia i opłacenie technika sieciowego zdecydowanie nie był niepotrzebny, bo z pewnością skorzystasz z jego usług zarządzając nowym systemem.
  • To, co zacząłeś dziesięć lat temu, zdecydowanie nie ma już dziś znaczenia; w Internecie nie obowiązują te same zasady ani nie są stosowane te same technologie. Młodym i zorientowanym na nowe technologie analitykom i programistom należy zapewnić przestrzeń.
  • Oczywiście zawsze trzeba podjąć pewne ryzyko i niestety ktoś musi się tym zająć, ale przy kalkulacji zalet i wad często okaże się, że korzyści będą znacznie większe niż potencjalne ryzyko. Jest to głównie inwestycja w przyszłość , którą będziesz musiał zrobić w taki czy inny sposób i dobrze jest to zrobić, gdy masz do dyspozycji przynajmniej minimum środków. Zbyt długie opóźnienie może spowodować, że staniesz się przestarzały i zrujnujesz swoją firmę.
  • Wolny nie znaczy zły i nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić swoje pomysły, doświadczenia, poprawki lub błędy w projekcie (open source).

Podobną sytuację monitorujemy przy tworzeniu stron internetowych. Wiele firm, a także freelancerów, nadal pracuje z własnymi frameworkami lub systemami zarządzania treścią, które trzymają „w tajemnicy” i zwykle poświęcają na ich rozwój tylko tyle zasobów, ile im wnoszą. Dlaczego by nie zapewnić rozwoju swojej aplikacji internetowej lub witryny przestrzeni i możliwości , które może zapewnić tylko naprawdę duża baza programistów i użytkowników? Następnie współpracują z Tobą, aby poprowadzić kod w tym samym celu, aby uzyskać większą stabilność, bezpieczeństwo, elastyczność i użyteczność. Nie bez powodu mówią „więcej głów, więcej rozsądku” :). Ta zmiana może uwolnić Cię od przestarzałych praktyk i umożliwić śledzenie aktualnych trendów.

Nie bój się dostarczać swoim klientom alternatywy typu open source dla ich ugruntowanego, ale często przestarzałego systemu zarządzania treścią lub aplikacji internetowych. Zwłaszcza jeśli rzeczywiście jest to alternatywa, z którą system szyty na miarę lub oprogramowanie komercyjne trudno byłoby konkurować, a ogromne kwoty musiałyby zostać ponownie zainwestowane w dalszy rozwój. Dobrym przykładem może być również połączenie blogów Windows Live z WordPress.com , który jest zbudowany na platformie WordPress o otwartym kodzie źródłowym. Za rozsądną cenę możesz zapewnić klientom migrację do systemu otwartego, a następnie dalszą profesjonalną współpracę jak wiesz.

WordPress może zapewnić Twoim klientom stosunkowo niedrogie i elastyczne rozwiązanie z nowoczesnym podejściem w zakresie stosowanych technologii oraz ergonomii użytkowania. Coraz więcej małych, statycznych stron internetowych, pierwotnie pozbawionych systemu zarządzania treścią, przechodzi na WordPress , ponieważ zdają sobie sprawę z łatwości użytkowania i absolutnej jasnej kontroli nad treścią. WordPress jest również poszukiwany w średnich i dużych portalach internetowych, gdzie potrzebne są różnorodne funkcje, które można łatwo modyfikować lub dodawać w razie potrzeby.

Podstawowe wymagania klientów są bardzo podobne i WordPress w zasadzie je dla Ciebie zapewni:

Prawie każda firma, nie tylko dzisiejszy biznes internetowy, potrzebuje przynajmniej podstawowej prezentacji internetowej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj