WordPress jest oprogramowaniem typu open source

0

Open source oferuje światu technologii informatycznych unikalny sposób dynamicznego i elastycznego poruszania się przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb rynku . Na świecie istnieje wiele „otwartych” innowacji , które często są ignorowane przez działy IT.

WordPress należy do dziedziny oprogramowania open source i wykorzystuje projekty open source, takie jak PHP, jQuery itp. Ten CMS jest powszechnie używany przez różne witryny internetowe na całym świecie . W większości przypadków jest chwalony przez użytkowników i jest również sukcesem komercyjnym, ponieważ istnieje duże zapotrzebowanie na usługi związane z WordPress . WordPress jest otwarty dla wszystkich i dostępny dla każdego , kto znajdzie jakieś zastosowanie.

Dlaczego open source jest innowacyjnym podejściem i czy nie powinniśmy się go bać?

  • Współpraca się opłaca — podczas tworzenia projektu open source oferuje o wiele więcej opcji rozwiązania wymagania lub problemu. Dysponujemy stale rozwijającą się bazą, na której w każdej chwili możemy rozpocząć budowę własnej ekspansji. W przypadku zainteresowania i częstego używania, możemy zintegrować dodatkową funkcjonalność bezpośrednio z jądrem. Co najważniejsze, aplikacja ewoluuje i rozwija się nawet w obszarach, w których się nie wyróżniamy. Ponadto, jeśli nasze rozwiązanie nie było najbardziej optymalne, inni mogą elastycznie zareagować i zapewnić odpowiednią łatkę.
  • To, co nie jest zepsute, nie wymaga naprawy , ale nie oznacza to, że nie ma miejsca na poprawę. Rozwój często zatrzymuje się w punkcie, w którym wszystko działa tak, jak powinno, a wszystkie przewidywane luki w zabezpieczeniach są usuwane. Czy tak jest naprawdę? Jednak nasz produkt można również ulepszyć poprzez optymalizację kodu lub integrację nowych technologii, a nie tylko dodawanie nowych funkcjonalności. To ponownie otwiera przestrzeń dla open source i fanatyków, którzy mogą upiększyć kod źródłowy w najdrobniejszych szczegółach.
  • Projekty dźwiękowe – Linux, PHP, Ruby, Symfony, Nette, WordPress , Drupal i inne to nazwy, które oprócz programistów napotka zwykły użytkownik, dzięki czemu łatwiej będzie Ci „sprzedać” swój projekt. Ważna jest sprzedaż konkretnej funkcjonalności i pokazanie klientowi praktycznych korzyści płynących z jej wykorzystania, a nie samego kodu źródłowego. Próbka produktów, w których wykorzystano ten kod, z pewnością da Ci dobrą prezentację jego możliwości i walorów. Wszystko to może pomóc Ci być bardziej zadowolonym z klientów lub odwiedzających witrynę, którzy chętnie płacą za Twoją pracę.
  • Inwestycja się zwróci – open source to nie przypadek, a zapotrzebowanie na osoby z profesjonalną wiedzą na temat aplikacji open source wciąż rośnie. Zyski z samego produktu podstawowego są prawie zerowe, ale jest miejsce na sprzedaż innych usług z nim związanych, takich jak dostosowywanie funkcjonalności i wyglądu, integracja z istniejącymi systemami, udzielanie wsparcia, czy fachowe doradztwo i konsultacje. Możliwość szybkiego wdrożenia projektu open source, stosunkowo niskie koszty operacyjne i społeczność z dużą liczbą ekspertów; te fakty również mówią same za siebie.
  • Daj się poznać – Open source zapewnia unikalny sposób autoprezentacji, to przestrzeń do profesjonalnego rozwiązywania problemów w złożonych aplikacjach. Profesjonalista, którego praca zawodowa (przyczynianie się do kodeksu) i usługi (aktywna pomoc na forach) są cenione i doceniane przez ludzi na całym świecie, jest towarem niezwykle poszukiwanym.

WordPress to platforma open source, która ma potencjał do masowego rozwoju i ma szerokie zastosowanie , ponieważ jest wspierana przez wystarczająco dużą społeczność, która ma motywację do jej ulepszania. Open source odgrywa ważną rolę na świecie, wystarczy dać mu możliwość jeszcze większego nacisku i pokazania, co potrafi. Nie ma potrzeby opracowywania własnych, często kosztownych rozwiązań, których jednostka lub firma nigdy nie dadzą tak dużego pola do rozwoju i doskonalenia, jak tysiące osób na całym świecie, które chciałyby je zwiększyć w całości lub w części, a wielu inwestują w to. Ważne jest, aby kierować się mottem: „Wspólnota ja, ja wspólnota!”

Jakie masz doświadczenia z open source? Jakich innych aplikacji i programów typu open source często używasz oprócz lub w połączeniu z WordPress ?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj