WordPress .com czy WordPress .org? Jakie są różnice?

Kiedy zacząłem poznawać WordPress , musiałem wyjaśnić podstawowe pojęcia. WordPress bardzo często kojarzy się z blogami, popularnymi stronami internetowymi, e-sklepami itp. Pierwsze, co mnie zainteresowało, to jaką platformę wybrać i jakie kryteria powinienem w niej wziąć pod uwagę.
WordPress .com czy WordPress .org? Zobacz, co się dowiedziałem.

Cena

Jedną z podstawowych różnic jest to, że platforma WordPress .com znajduje się na zewnętrznym serwerze. Oznacza to, że witryną hostingową (lokalizacją serwera) zajmuje się personel WordPress . Należy również zauważyć, że WordPress .com nie pozwala jeszcze na rejestrację własnej domeny .sk. W przypadku WordPress .org będziesz musiał zawrzeć umowę z firmą hostingową. WordPress .org jest darmowy, ale nadal będziesz musiał zapłacić za niezbędną domenę i hosting.

Tematy

Zaletą WordPress .org jest przede wszystkim elastyczność. Masz całe oprogramowanie zainstalowane na serwerze, który jest również połączony z Twoją domeną. Dzięki temu możesz dostosować motyw i wygląd witryny dokładnie do własnych upodobań.
Natomiast WordPress .com zapewnia ograniczoną liczbę motywów, które wybierzesz z katalogu WordPress . Jednak tych tematów nie można już edytować i nie można zmienić w nich kodu. Nie dotyczy to jednak tzw Motywy premium. Jednak nawet tych nie można modyfikować jak motywów na WordPress .org.

first
Zarejestruj się na WordPress .com w pięciu prostych krokach.

Moduły

Moduły działają podobnie jak motywy. W WordPress .org są tysiące modułów, które można łatwo i szybko zainstalować. Można je również znaleźć na codecanyon.net lub WPMU.org . WordPress .com dostarcza głównie wbudowane moduły. Są one jednak tylko podstawowe, a Twoja witryna będzie mniej elastyczna.

Koszty

Możesz pobrać WordPress .com za darmo, ale jego zakres funkcji jest ograniczony. WordPress .com zapewnia podstawowe 3 GB miejsca na obrazy i tekst. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, możesz kupić 13 GB miejsca za 100 USD rocznie. Kwota obejmuje również domenę oraz zaawansowane dostosowania serwisu. Za 300 USD rocznie otrzymujesz nieograniczoną przestrzeń i ponad 50 motywów Premium.
Istnieją również znaczne różnice w kosztach. Istnieje wiele firm, które zapewnią Ci najlepsze oferty. Są one jednak zawsze związane z opłatami miesięcznymi lub rocznymi, które musisz uiścić. Chociaż rdzeń oprogramowania WordPress jest bezpłatny, będziesz musiał zapłacić za motywy i moduły premium. Jednak zawsze możesz korzystać z motywów i modułów, które WordPress udostępnia za darmo.

one
Strona główna WordPress .org

Utrzymanie

Z WordPress .org będziesz musiał zadbać o utrzymanie swojej witryny. Przygotuj się na regularne aktualizowanie motywu, modułów lub całego rdzenia WordPress . Nie należy również zapominać o regularnym sprawdzaniu spamu.
W przypadku WordPress .com możesz pominąć te rzeczy z głowy. Pracownicy WordPress zajmą się tym automatycznie.

Zaliczki

Tworzenie kopii zapasowej witryny na WordPress .org musi być wykonywane regularnie. Możesz wykonać kopię zapasową ręcznie, pobierając wszystkie pliki ze strony internetowej lub korzystając z modułów premium. Jeśli masz witrynę internetową za pośrednictwem WordPress .com, zespół WordPress zajmie się tworzeniem kopii zapasowej.
Ważne jest, aby wybrać odpowiednią platformę, na której będzie działać Twoja strona internetowa. WordPress .org daje większą elastyczność, dostosowywanie strony, ale trzeba liczyć się z wyższymi kosztami związanymi z domeną, hostingiem, motywami, modułami i utrzymaniem.

Słynna 5-minutowa instalacja WordPress . Proszę bardzo.

two
Administracja WordPress .org

Jeśli zdecydujesz się na WordPress .com, staniesz się częścią największego portalu blogowego na świecie, który może zapewnić Ci lepsze wyniki wyszukiwania.
Nie jest jasne, która platforma jest lepsza, a która gorsza. Zdecyduj w zależności od tego, czego potrzebujesz. Jeśli chcesz założyć osobistego bloga, jak wydaje się lepszym rozwiązaniem W ordPress.com. Jeśli chcesz założyć e-sklep lub standardową stronę internetową, zwrócimy się do WordPress .org. Oprócz tych różnic przeczytaj na przykład artykuł Petě Nemčoki, 10 faktów na temat WordPress , o których być może nie wiedziałeś.

Czy znasz więcej różnic między WordPress .com a WordPress .org? A jakie jest twoje doświadczenie? Byłbym szczęśliwy, gdybyś udostępnił je w komentarzach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj