Kategorie produktów w WooCommerce

Możesz grupować produkty w WooCommerce i dodawać do nich tagi. Kategorie produktów dodajesz za pomocą narzędzi na stronie Dodaj nowy produkt.

Kategórie produktov vo WooCommerce

Wyjaśniłem różnicę między kategoriami i markami we wstępnym artykule o dodawaniu nowego produktu do strony Woo.

Przypisanie kategorii produktu

Towarowi przypisujesz konkretną kategorię w oknie Kategorie Produktu . Możesz go znaleźć po prawej stronie strony, aby dodać nowy produkt. Możesz wybierać spośród kategorii, które już utworzyłeś lub utworzyć nową kategorię.

Kategorie produktów WooCommerce
Przypisanie kategorii produktu

Utwórz nową kategorię produktów na stronie produktu

Aby utworzyć nową kategorię dla produktu, kliknij w link + Dodaj nową kategorię . Otworzy się okno, w którym wpiszesz jego nazwę. Możesz także przypisać nową kategorię do kategorii nadrzędnej.

W moim przykładzie stworzyłem kategorię koszulek z krótkim rękawem . Nadrzędną kategorią dla tej kategorii są T-shirty . Aby utworzyć nową kategorię, kliknij Dodaj nową kategorię .

WooCommerce vytvorenie kategórie produktu
Utwórz nową kategorię produktów

Lista kategorii produktów

Nową kategorię można również stworzyć w WooCommerce na inne sposoby. W administracji e-sklepu wybierz Produkty ›Kategorie produktów . Na tej stronie znajdziesz listę kategorii. Tutaj możesz tworzyć nowe kategorie i zarządzać kategoriami.

WooCommerce zoznam kategórií produktov
Lista kategorii produktów

Tworzenie nowej kategorii

Aby utworzyć nową kategorię, wypełnij dane po lewej stronie strony.

WooCommerce pridanie novej kategórie
Tworzenie nowej kategorii

Masz następujące pola:

Nazwa – wpisz tutaj nazwę kategorii.
Slug – nazwa kategorii bez znaków diakrytycznych. Slug jest używany podczas tworzenia adresu URL kategorii. Nie musisz go wpisywać, WooCommerce stworzy go za Ciebie.
Kategoria nadrzędna — w tym wierszu wybierasz kategorię nadrzędną dla tworzonej kategorii. Jeśli tworzysz główną kategorię, która nie zostanie zastąpiona przez inną kategorię, pozostaw zaznaczoną opcję Brak .
Opis — służy do zwięzłego opisu kategorii. Opis jest wyświetlany tylko w niektórych motywach WordPress .
Metoda wyświetlania — wybierz, czy na liście produktów dla tej kategorii mają być wyświetlane tylko produkty, tylko podkategorie lub obie.
Podgląd — jeśli chcesz, możesz wybrać obraz, który będzie służył jako podgląd kategorii.

Aby dodać nową kategorię, kliknij przycisk Dodaj nową kategorię .

Lista kategorii

Po prawej stronie ekranu masz listę utworzonych kategorii. Możesz wyszukać konkretną kategorię na liście lub użyć działań zbiorczych, aby usunąć wybrane kategorie. Dla każdej kategorii znajdziesz również ilość produktów, do których jest przypisana.

Lista kategorii WooCommerce
Lista kategorii

Gdy najedziesz kursorem na określoną nazwę kategorii, zobaczysz linki do edycji, szybkiej edycji, usunięcia i wyświetlenia kategorii, a także link do ustawienia kategorii jako domyślnej. Możesz dostosować kolejność kategorii na liście za pomocą funkcji przeciągnij i upuść.

Kategoria domyślna

Jedna z kategorii jest ustawiona jako domyślna. Możesz pozostawić kategorię Bez kategorii jako kategorię domyślną lub wybrać własną kategorię. Nie można usunąć domyślnej kategorii. Domyślna kategoria jest automatycznie przypisywana do elementu, do którego nie przypisujesz kategorii, gdy jest ona wprowadzana w WooCommerce .

Więcej informacji można znaleźć w oficjalnej dokumentacji: docs.woocommerce.com

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj