UX i UI to nie tylko szyfry. Odkryj, co się za nimi kryje

UX i UI. Na pewno słyszałeś o tych terminach, ale możesz nie wiedzieć dokładnie, co oznaczają, jak działają i jak zastosować je w swojej witrynie.

Te dwa terminy są często mylone, łączone lub łączone. Może być również dlatego, że są w jednym, nazwijmy to „harmonią”. Rzućmy więcej światła na UX i UI.

UX, User Experience i UI jako interfejs użytkownika to kluczowe elementy w świecie, w którym technologia krzyżuje się z technologią. Innymi słowy, jeśli zapytam o pojęcia, które kojarzą się z marketingiem online, na pewno wśród odpowiedzi znaleźlibyśmy UX i UI. Istnieją dwie istotne różnice między tymi terminami. Różnice te znajdują odzwierciedlenie w ich zakresie i zakresie. Zrozumienie UX i UI jest kluczem do budowania lepszego produktu i ogólnej marki. Cóż, to właśnie chcielibyśmy ujawnić w tym artykule.

ketchup-ui-ux-design-example

Zróbmy to dobrze.

Co to jest doświadczenie użytkownika (UX)?

Z definicji UX to: Budowanie satysfakcji i lojalności klienta poprzez optymalny rozwój użyteczności, pozytywne reakcje emocjonalne i doświadczenie użytkownika z Twoją witryną.

Czy użytkownicy mogą łatwo nawigować po Twojej witrynie po przetłumaczeniu na wspólny język? Czy użytkownicy komentują Twoje treści? Czy udostępniają to w sieciach społecznościowych? To wszystko są kwestie, których dotyka UX.

Aby stworzyć dobre doświadczenie użytkownika (UX), należy w szczególności:

 • Dobrze poznaj bazę użytkowników
 • Dopasuj cele biznesowe do tego, czego chcą Twoi klienci
 • Poznaj istotę i wizję swojej marki
 • Masz doświadczenie z zachowaniami klientów

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że w tej chwili użytkownik potrzebuje tylko kilku sekund, aby zorientować się, czy warto pozostać na Twojej stronie. W tym przypadku to użytkownik odgrywa wiodącą rolę i decyduje o sukcesie lub porażce Twojej witryny. Moja rada: nadaj swojej witrynie „osobowość”, z którą użytkownicy będą mogli się identyfikować.

Pozytywne doświadczenie użytkownika powinno obejmować:

 • Responsywne projektowanie stron internetowych
  To powinno być dziś oczywiste.
 • Wizualność
  Zastanów się również nad układem elementów na stronie. Strona powinna być funkcjonalna, przejrzysta, ale też dobrze zaprojektowana.
 • Znaczenie
 • Pozytywna reakcja emocjonalna
 • Łatwy do zrozumienia

Bardzo ładne przykłady doskonałego UX i UI można znaleźć w artykule 15 witryny WordPress , który zmienił sposób, w jaki patrzysz na design . Inspiruje mnie .

Co to jest interfejs użytkownika (UI)?

Interfejs użytkownika lub interfejs użytkownika to element techniczny, który pozwala użytkownikowi komunikować się z kontrolkami, przyciskami i innymi elementami wyświetlania. Interfejs użytkownika zawiera wszystko, od elementów typograficznych, przez ikony, po różne inne elementy interaktywne.

Myślę, że teraz jest dla Ciebie całkiem jasne, dlaczego AI jest tak ważna i co się stanie, jeśli niektóre z wymienionych elementów nie będą działać tak, jak powinny. Dzięki interfejsowi użytkownika upewnij się, że Twoja witryna jest przejrzysta, intuicyjna i wydajna.

W kilku punktach poniżej podsumowałem podstawowe cechy dobrego interfejsu użytkownika.

 • Spójność: projekt i zachowanie całej witryny powinny być spójne.
 • Intuicyjność: Strona powinna zachowywać się zgodnie z oczekiwaniami użytkownika i powinna być intuicyjna w obsłudze.
 • Czułość: Strona powinna być responsywna.
 • Czystość: Albo elegancja i prosty funkcjonalny design.
 • Wydajność: to jest tak samo ważne jak projekt. Strona musi być przejrzysta i wydajna dla użytkownika. Zwłaszcza jeśli zamierza poświęcić na to więcej czasu.
 • Treść: pamiętaj o jakości i odpowiedniej treści.

Jakie są obecne trendy w interfejsie użytkownika?

Wygląd materiału:
Jeśli słyszałeś o płaskiej konstrukcji, to projektowanie materiałów jest czymś bardzo podobnym. To rodzaj płaskiej konstrukcji. Taki projekt wykorzystuje interakcję i ruch wizualny. To obecnie najgorętszy trend w projektowaniu stron internetowych.

freebie___branding_stationery_mockup_by_graphberry-d86yiys

Układ karty:
Reprezentuje prosty i czysty wygląd. Bardzo popularny również wśród projektantów.

Mikro – interakcja:
Są to niewielkie, prawie niewidoczne interakcje, ale bardzo ważne. Przykładem takiej mikrointerakcji jest np. wyciszenie telefonu czy ustawienie alarmu. Dobrym przykładem jest dobrze znany przycisk „Lubię to” na Facebooku.

Jakie są opcje?

Zainspiruj się na przykład Twenty Fifteen . Jest czysta, prosta, intuicyjna i oczywiście responsywna.

Snímka obrazovky 2015-11-05 o 14.12.02

Jakie są opcje?
Wybór odpowiedniego tematu z pewnością pomoże Ci uzyskać pozytywne wrażenia użytkownika.
Ale nie podam konkretnych przykładów motywów WordPress . Każda strona jest unikalna, a zarówno UX, jak i UI nie można ustawić zgodnie z żadnymi tabelami ani statystykami. Może pomóc, jeśli spróbujesz odpowiedzieć, czy wspiera temat, który wybrałeś dla swoich celów, czy prowadzi użytkownika do tego, co chcesz, aby robił w sieci. Czy w temacie użyto języka zrozumiałego dla użytkowników? Te pytania powinny poprowadzić Cię do tematu, który jest najlepszy dla Twojej witryny.

Uważam, że podobał Ci się ten artykuł i że trochę jaśniej mówisz o różnicach między UX a UI. Oczywiste jest, że podążają za sobą, a odpowiednie połączenie tych dwóch elementów przyniesie najlepszy efekt. Nie ma chyba dokładnych i jednoznacznych instrukcji dotyczących wspomnianego prawidłowego i idealnego połączenia. Konieczne będzie testowanie, testowanie i testowanie.

Czy nadal znasz jakieś sprawdzone wskazówki, jak ulepszyć swoją witrynę? Będę szczęśliwy, jeśli podzielisz się z nimi w komentarzach poniżej 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj