Utwórz menu nawigacyjne w kilku prostych krokach

Ostatnie artykuły, które ukazały się na blogu, dotyczyły głównie marketingu i różnych wskazówek, jak ulepszyć swoją witrynę WordPress . Dzisiaj porozmawiamy i pokażemy coś o menu nawigacyjnym. O tym, jak go stworzyć i jak nadać mu potrzebną strukturę.

Znalazłem kilka dyskusji w Internecie, w których ludzie pytali, jak stworzyć menu nawigacyjne i menu dla poszczególnych tematów, w których mogliby następnie publikować.

W tym artykule pokażemy, jak stworzyć menu nawigacyjne, a także jak dodać temat do menu nawigacyjnego bez do tworzenia nowych stron lub pisania dowolnego kodu HTML.

Załóżmy, że pracujemy nad stworzeniem strony z poradami dotyczącymi podróżowania do kilku ciekawych miejsc na Słowacji. Chcesz dodać określone nazwy miejsc do menu nawigacyjnego. Pod tymi nazwami chcesz umieścić inne kategorie, takie jak opcje zakwaterowania, dobre jedzenie lub kultura.

Chodźmy. Pokażemy Ci krok po kroku, jak stworzyć potrzebne menu nawigacyjne.

Menu nawigacyjne to struktura strony, według której użytkownicy mogą poruszać się po Twojej witrynie. Menu pomaga im znaleźć informacje i przeglądać różne sekcje. Najczęściej znajduje się na szczycie.

Kluczową rolę odgrywają tutaj kategorie. Zaletą jest to, że możesz kategoryzować post podczas jego pisania. Po prawej stronie pojawi się sekcja z kategoriami do wyboru.

Stwórzmy pierwsze menu nawigacyjne.

Pierwszym krokiem po rejestracji będzie przejście do Twojej ściany / tablicy rozdzielczej – Wygląd / Wygląd – Menu .

Snímka obrazovky 2015-11-19 o 11.42.06

Musisz nazwać menu. Np. Menu główne, będzie wyglądać tak:

Snímka obrazovky 2015-11-19 o 11.44.21

Następnie musisz wybrać strony, które chcesz wyświetlić w menu. Możesz kliknąć tę stronę po lewej stronie. Gdy już zdecydujesz, które strony wyświetlić, po prostu je zapisz. Aby to zrobić, kliknij ” Zapisz menu ” po prawej stronie.

Snímka obrazovky 2015-11-19 o 11.54.17

Możesz również obejrzeć ten krok w filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=L6z5e0Fnf9Y

Wyświetl swoją stronę, a nowe menu nawigacyjne powinno wyglądać mniej więcej tak:

Snímka obrazovky 2015-11-20 o 8.05.53

Nie martw się, że nie masz pewności, jak wygląda Twoje menu podczas tworzenia. Po prostu otwórz swoją stronę w nowym oknie, a za każdym razem, gdy zapiszesz zmiany, powinny się one odświeżyć, aby pojawiły się na Twojej stronie. Jeśli nie podoba Ci się układ, zawsze możesz go zmienić. Wybierz dokładnie taką kolejność, jaką chcesz. Możesz zmienić strukturę menu, po prostu biorąc wymaganą część i przesuwając ją w inne miejsce.

Opanowałeś do perfekcji główne menu nawigacyjne, teraz przejdźmy do tzw. „Drop-Down” czyli menu przewijania.

Aby utworzyć menu przewijania:

Jeśli proste menu to dla Ciebie za mało, stwórzmy menu, które będzie zawierało nie tylko główne kategorie (o nas, kontakt, Bratysława), ale także podkategorie. W Bratysławie możesz łatwo znaleźć więcej informacji, restauracji, zakwaterowania i kultury). Stworzenie takiej podkategorii jest stosunkowo łatwe. Chwyć główną kategorię i delikatnie przesuń ją w prawo. Podkategoria zostanie zapisana w głównej kategorii. Pamiętaj o zapisaniu wszystkich zmian.

Snímka obrazovky 2015-11-19 o 11.48.40Możesz również obejrzeć ten krok w filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=LFOnHutbyy8

Upewnij się, że zaznaczone są pola wyboru „ Automatycznie dodawaj strony ” i „ Pozycje tematów ”. W przeciwnym razie menu może nie działać dla Ciebie.

Twoje nowe menu przewijania będzie wyglądać tak:

Snímka obrazovky 2015-11-20 o 8.08.21

Mam nadzieję, że ten poradnik Ci pomógł i bez problemu udało Ci się stworzyć pierwsze menu. Jeśli masz jakieś pytania, napisz je poniżej w komentarzach 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj