SEO dotyczy również obrazów. Zoptymalizuj je i uzyskaj większy ruch

Co SEO ma wspólnego z obrazami? Prawdopodobnie słyszałeś o optymalizacji SEO. W świecie WordPress i ogólnie marketingu internetowego termin SEO jest używany częściej. Skrót SEO oznacza – Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek. Nie będę Was męczyć długim wyjaśnieniem tego tajemniczego słowa. Zainspiruj się, jak najlepiej wykorzystać je dzięki obrazom, aby przyciągnąć więcej odwiedzających do Twojej witryny. Współpracując z odpowiednim SEO i obrazami na swojej stronie lub blogu, możesz osiągnąć naprawdę duży ruch. Dlaczego więc tego nie wykorzystać?

Jeśli jeszcze nie myślałeś o optymalizacji obrazu SEO, teraz jest czas. Tak, wiem, że jest to prawdopodobnie jedna z ostatnich rzeczy, o których myślisz, umieszczając treści na swojej stronie internetowej lub blogu. Ale duże rzeczy składają się z małych rzeczy. Dlatego też powinieneś zacząć zwracać uwagę na ten jeden z nich.
Jedną z najważniejszych części optymalizacji obrazu SEO są „nazwa pliku” i „tag alt” w Twojej witrynie.
Dlaczego dobrze jest zawsze mieć wpisaną nazwę obrazu? Może wydawać się to dziwne, ale nazwa pliku odgrywa naprawdę ważną rolę w SEO.
Skoncentruj się i dowiedz się, jak najlepiej zoptymalizować obrazy. Oto kilka porad.

1.) Nie używaj tylko jednego słowa, aby nazwać swoje zdjęcie (opisz swoje zdjęcie tak szczegółowo, jak to możliwe)

2.) Używaj myślników do oddzielania słów w tytule (Google widzi przecinki _ – jako separatory słów. Nie bój się ich używać)

pr 1

Tekst Alt – tekst alternatywny

Nie masz pojęcia, co oznacza skrót Alt? W porządku. Atrybut Alt jest częścią obrazu HTML.

Na przykład:< Img alt = „plik z rzędu” src = „http://madlemmings.com/wp-content/uploads/2013/07/filing-cabinets-row.jpg”>

Jest to opis obrazu, który zostanie wyświetlony, jeśli obraz jest niedostępny lub używana jest przeglądarka tekstowa. Jest to również jedna z informacji, których Google używa, aby dowiedzieć się, co mówią Twoje obrazy. Jest to ważne, ponieważ zapewnia trafność słowa kluczowego / słowa kluczowego w Twojej witrynie. Pomaga również dopasować obrazy na stronach do wyników wyszukiwania.

Czego więc nie powinien zawierać tag Alt? Ten tekst nie powinien mieć więcej niż 150 znaków. Umieść więcej słów kluczowych na początku. Opis powinien być jak najbardziej zbliżony do treści posta, do którego podłączona jest grafika. Możesz używać słów w słowach, aby opisać swój wizerunek. Ten tekst służy również niewidomym. Czytelnik zapisze, co jest na zdjęciu, a osoba niewidoma będzie wiedziała, jak wygląda zdjęcie i co na nim jest. Oczywiście, jeśli obrazek jest tylko dodatkiem i nie ma zbyt dużej wartości informacyjnej, nie trzeba wypełniać tekstu alternatywnego.

Tytuł

Tytuł to kolejny ważny atrybut tagu HTML obrazu, który dostarcza Google ważnych informacji o obrazie. Tytuł pojawia się w większości przeglądarek po najechaniu na obraz. Według niektórych guru nie ma to wpływu na SEO, ale warto wpisać kilka znaczących słów o tym, ile wart jest obraz. Ponadto po tytule szukasz obrazów w galerii swojej witryny.

Podpis — Tytuł

Podpis to tekst, który tradycyjnie pojawia się pod obrazem. Jego dokładna lokalizacja będzie się różnić w zależności od konkretnego tematu i jego wyglądu. Możesz też użyć jednego obrazu wiele razy w poście, ale zawsze z innym podpisem.

pr 2

Opis-opis

Opis pojawi się na stronie załącznika. W tym polu możesz wpisać informacje takie jak sposób powstania obrazu, ciekawa historia z nim związana…. Możesz również dodać link do pola, z którego pobrałeś obraz. Zdaniem kilku ekspertów, wypełnianie tego pola jest w większości przypadków zasadniczo niepotrzebne.

Im więcej informacji wpiszesz na obrazku, tym łatwiej będzie Cię znaleźć. Na przykład wyobraź sobie, że jesteś fotografem ślubnym i publikujesz na swojej stronie zdjęcia z ostatniego ślubu. Nie tylko podpisujesz obrazy, ale także je opisujesz, dodajesz podpis i nie zapominasz o tekście alternatywnym. Potencjalni klienci mogą na przykład łatwiej Cię znaleźć, nawet jeśli podążają ścieżką wyszukiwania grafiki. Ponieważ Google zindeksuje wszystkie te informacje.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj