Podczas pracy z systemem WordPress możemy napotkać pewne specyficzne problemy , które często zaskakują mniej sprawnych technicznie użytkowników. WordPress ma być prosty jak klaps, zainstaluję go w 5 minut i „kliknę” wszystkie potrzebne moduły przez interfejs administracyjny…
Niemniej jednak w tak złożonym systemie, jak WordPress , możemy napotkać różne techniczne pułapki, które stają się albo niewinnymi klikaczami, ale przede wszystkim różnymi „zrób to sam”, którzy grzebią w kodzie źródłowym metodą prób i błędów.
W tym artykule rozpoczynamy serię, która pomoże rozwiązać te problemy. Więc śmiało:
Utrata hasła do interfejsu administratora, brak możliwości zresetowania hasła.
Zapomniałeś hasła do administrowania Twoją stroną. Oczywiście najpierw spróbuj odzyskać hasło, wpisując swój adres e-mail. Ale co, jeśli ten proces nie zadziała i nic nie otrzymasz w swoim e-mailu?
Rozwiązanie nr 1 – za pomocą edytora bazy danych PhpMyAdmin
Hostowane bazy danych Mysql, niezbędne do działania systemu WordPress , są zazwyczaj edytowalne za pomocą interfejsu administratora PhpMyAdmin , który pozwala na edycję danych w bazie danych nawet bez znajomości składni SQL. Zaloguj się do PhpMyAdmin za pomocą danych, które podałeś podczas instalacji WP w pliku wp-config.php, pod adresem, który uzyskasz od swojego dostawcy (np. adres w postaci http://db.twojadomena.com lub różne warianty według typu bazy danych).
Następnie przeszukujesz bazę danych swojej witryny, w niej tabelę wp_users.
W tabeli wp_users znajdziesz poprawny wiersz, najlepiej oparty na Twojej nazwie logowania ( user_login ), w którym klikasz przycisk edycji.
W tym momencie możesz wprowadzić nowe hasło (z uwzględnieniem wielkości liter) w odpowiedniej linii user_pass , a następnie zaszyfrować i zapisać je, wybierając opcję MD5 z rozwijanego menu funkcji w linii user_pass i klikając przycisk GO .
Rozwiązanie nr 2 – za pomocą FTP
W przypadku tej metody musisz znać numer ID naszego konta administratora w bazie danych, a konkretnie w tabeli wp_users. Gdy go znajdziesz (zobacz poprzednie rozwiązanie), po prostu dodaj kod do pliku functions.php aktywnego motywu. Zwykle można znaleźć ten plik pod adresem ../wp-content/themes/[vaša aktívna téma] /funkcje.php . W pliku od razu do następnej linii poniżej pierwszej< ?php dodaj linię:
wp_set_password(‘VašeNovéHeslo’,1);
podstawiając numer ID swojego konta użytkownika do jednostki i zastępując nim swoje NoweHasło .. ale może się rozumiemy ;). Po poprawnym zalogowaniu się na konto administratora ponownie usuniesz tę linię i na pewno zmienisz hasło na takie, które lepiej zapamiętasz 🙂
Pierwsza część serii poświęconej klasycznym problemom z WordPress dobiegła końca. Nie poruszyliśmy kwestii, dlaczego WordPress nie wysłał e-maila prawidłowo i innych, do których dotrzemy. Ale ważne jest, że ponownie masz kontrolę nad zawartością swojej witryny.
Nie wstydź się samemu komentować tego tematu. Czy kiedykolwiek miałeś podobny problem? Jak sobie z tym poradziłeś? Myślisz, że znasz lepsze lub łatwiejsze rozwiązanie? Powiadom nas!
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍