Optymalizacja WordPress pod kątem SEO

0

SEOKażdy chciałby mieć link do swojej strony na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja treści witryny pod kątem wyszukiwarek nazywa się SEO (Search Engine Optimization). Co to jest SEO? Jak działa SEO?

W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rekomendacji dotyczących SEO w WordPress .

Rekomendacje Google

Najczęściej używaną wyszukiwarką jest Google. Według ankiety korzysta z niego około 67% osób. W swoim przewodniku SEO zaleca następujące kroki:

  • Pisz unikalne i dokładne nagłówki, nie bój się być kreatywnym.
  • Zwróć uwagę na opis meta, użyj odpowiednich słów kluczowych.
  • Użyj poprawnych tagów tytułu.
  • Zoptymalizuj podpisy obrazów i podpisy. W alternatywnym tekście obrazu opisz, co się na nim znajduje.
  • Zainteresuj się hasłem, które opisuje Twoją witrynę.
  • Napisz wyjątkową i ciekawą treść!

Skonfiguruj trwałe linki WordPress

Podstawowa struktura adresów URL w WordPress (m.in. https://wp.sk/p=5866) nie wygląda najlepiej i obniża ranking Twojej witryny. Zmiana tego ustawienia jest jednocześnie bardzo prosta i skuteczna. W sekcji Permalinki zmień ustawienie na: Nazwa posta . Instrukcje, jak to zrobić, a także inne przydatne wskazówki, można znaleźć w naszym artykule Co zrobić najpierw po zainstalowaniu WordPress .

Upewnij się, że wyszukiwarki Cię widzą

nastavenie viditelnosti
Widoczność w wyszukiwarkach

TO POLE MUSI POZOSTAĆ NIEOZNACZONE! Jeśli zaznaczysz to pole, wyszukiwarki będą ignorować Twoją stronę pomimo zmiany innych ustawień. To najważniejszy krok dla SEO. Znajdziesz go w menu Administracja> Sekcja: Ustawienia> Czytanie.

Ostrzeżenie! To ustawienie nie oznacza, że będziesz ukryty przed wyszukiwarkami. Aby to zrobić, musisz użyć jednego z budowanych modułów bezpieczeństwa witryny. Możesz dowiedzieć się, które moduły są odpowiednie w naszym artykule Co zrobić po zainstalowaniu WordPress

Zainstaluj moduł SEO dla WordPress

WordPress pomaga być widocznym w wynikach wyszukiwania za pomocą modułów. Moduły SEO pozwalają na szczegółowe ustawienie wszystkich parametrów istotnych dla wyszukiwania. Możesz stworzyć własny nagłówek, dodać słowa kluczowe i opisy dla każdego rodzaju treści. Polecamy jeden z modułów:

Zaindeksuj swoją witrynę

Och, chcesz być indeksowany przez Google, konieczne jest, aby już zaindeksowana strona zawierała linki do Ciebie. Możesz jednak zindeksować go ręcznie, przesyłając mapę witryny. Możesz łatwo utworzyć mapę witryny w WordPress SEO by Yoast, All in One SEO Pack lub XML Sitemaps . Możesz go przesłać za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów (użyj Bing Webmaster Tools do indeksowania za pomocą Bing).

Treść i słowa kluczowe

Łączenie to podstawa. Ale czasami mniej znaczy więcej. Jak to zrobić dobrze?

  • Nie przesadzaj ze słowami kluczowymi. Umieść je tam, gdzie ich miejsce, gdy słowo lub fraza często się powtarza, Google to rozpoznaje!
  • Odwołaj się tylko do odpowiednich źródeł. Linki niezwiązane z Twoimi treściami zniechęcą nie tylko wyszukiwarki, ale także Twoich czytelników.
  • W razie potrzeby odnieś się do swoich poprzednich postów

Jak wykorzystać WordPress, aby poprawić ranking SEO swojej strony głównej? The New York Times używa go do blogów autorskich. Używając linków, które łączą artykuły z blogami, poprawiają ranking swojej witryny. Pisząc nie można zapominać o etyce cytowania linków, ale artykuł nie powinien być zbitką słów kluczowych i linków do innych źródeł. Napisz ciekawe i szczególnie wysokiej jakości!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj