Czy suwaki mają za sobą 15 minut sławy?

Dzięki suwakom to jak wyskakujące okienka lub płatna reklama. Albo nie masz nic przeciwko, ignorujesz ją, albo przeszkadza ci i jej nienawidzisz. Nie ma znaczenia, do której kategorii należysz, w każdym razie pop-up, płatna reklama, a także slidery nie da się całkowicie uniknąć. Nie chodzi tylko o to. Spójrzmy prawdzie w oczy, one po prostu działają do pewnego stopnia. Wyskakujące okienka, slajdy i reklamy mają przyciągnąć naszą uwagę.

https://youtu.be/3_X2v9vMpP0
Slajder to pierwsza rzecz, która przyciąga użytkownika do Twojej witryny. Jego celem jest, oprócz wrażeń wizualnych, kliknięcie przez użytkownika slajdu. Problem polega jednak na tym, że osoby odwiedzające slajdy w większości przypadków ignorują.
Erik Runyon, dyrektor techniczny ds. komunikacji marketingowej na Uniwersytecie Notre Dame, stwierdził w swojej ankiecie , że tylko 1% odwiedzających wchodzi na slajd. Z tego odsetka do 84% i tak klika pierwszy obraz.

slidebar click

Zastanawiać się dlaczego? Możemy pokazać narciarzowi więcej informacji. Odwróćmy sześcian i spójrzmy na sytuację z drugiej strony.

Ekspert i naukowiec Thijs de Valk mówi w jednym ze swoich artykułów: „Po prostu posiadanie suwaka w sieci spowoduje niższą sprzedaż. Suwak zabija rankingi i konwersje!”

Jednym z niejasnych aspektów slajdów jest to, że mają one negatywny wpływ na współczynnik konwersji, ranking w wyszukiwarkach, a także wrażenia użytkownika.
Mogą również spowodować, że Twoja strona będzie ładować się wolniej niż powinna.
Zdarza się też, że slajdy nie działają poprawnie i nie są wystarczająco czułe, co objawia się podczas przeglądania sieci na urządzeniu mobilnym.

Trendem w 2015 roku było zastępowanie slajdów obrazami o pełnej szerokości i pełnostronicowymi.
slider trend 15Ostatnio tzw Układ w stylu siatki. Przykładem tego projektu jest strona internetowa klasy Public.
Klasa publiczna – kreatywny e-sklep z siedzibą w Sztokholmie, Szwecja. Zespół, który stworzył stronę wraz z założycielami e-sklepu zbudował układ w stylu siatki, który oczaruje nas już na stronie głównej. Całość dopełniają imponujące obrazy i różnorodność kolorów. Odwiedzenie tej strony staje się przeżyciem. Całkowicie mnie oczarował 🙂

Public class

Zobacz inną alternatywę dla slajdów.

wordpress.com — doskonały przykład na to, jak strona internetowa może używać obrazu dokładnie tak, jak powinna. Obraz wysokiej jakości, wyraźne i wyraźne wezwanie do działania. Obraz dominuje i przyciąga uwagę. Osiągnął dokładnie to, czego od niego oczekiwano.

Snímka obrazovky 2016-01-10 o 16.42.27

Ale nie chcę całkowicie przeklinać suwaków. Jest też kilka opcji, które nie są takie złe i warte wypróbowania.

Meta suwak
meta slider
Z ponad 600 000 pobrań Meta Slider jest jednym z najpopularniejszych modułów. Oferuje 4 slidery jQuery – Nivo Slider, Coin Slider, Flex Slider i Responsive Slides. Każdy slajd ma swoje własne efekty oraz kilka jaśniejszych i ciemniejszych opcji wizualnych. Dodanie go jest bardzo proste. Istnieje nawet samouczek wideo na wordpress.org. Meta Slider oferuje również wersję Pro, z której można korzystać za 19 USD rocznie.

Soliloquy Lite
soliloquy plugin
Soliloquy Lite ma ponad 90 000 pobrań. Jest szczególnie popularny ze względu na prostą konfigurację. Wszystko, co musisz zrobić, to chwycić i przenieść obraz na nowy slajd i dostosować go. Jak chcesz, żeby wyglądała, jakie ma mieć wymiary, przejścia i szybkość. Podobnie jak w przypadku innych modułów, skopiuj i wklej krótki kod na stronę, na której ma się pojawić slajd. Soliloquy Lite oferuje również wersję Pro z kilkoma ulepszonymi funkcjami.

Suwak cyklonu
cyclone slider
Cyclone Slider to kolejny łatwy w konfiguracji moduł, który ma ponad 70 000 pobrań. Wyświetla slajd z kilkoma podstawowymi ustawieniami, takimi jak rozmiar lub prędkość. Oprócz wersji darmowej można również pobrać ulepszoną wersję płatną, która umożliwia np. eksport i import pomiędzy szablonami.

Jaka jest twoja opinia na temat slajdów? Wolisz zdjęcia na swojej stronie niż slajdy?
Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj