Typowe problemy, które mają łatwe rozwiązania

WordPress to niezwykle potężna platforma złożona ze społeczności WordPress i milionów innych aktywnych użytkowników. Ale tu i tam zdarza się, że coś po prostu nie działa tak, jak powinno i idzie nie tak.
Problemy zaskoczą nas zwłaszcza wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy. Wszyscy dobrze o tym wiemy. Dobrą wiadomością jest to, że większość problemów ma rozwiązanie. Często nawet bardzo proste. W poniższym poście omówimy problemy w WordPress , które stale się powtarzają. Wybrałem kilka z nich i dodałem instrukcje, jak łatwo je rozwiązać.

Problem nr 1: Strona lub slajd nie porusza się
To niezwykle powszechny problem. Chodzi o to, że suwak, strony i inne interaktywne elementy w Twojej witrynie, często nazywane JavaScript, mają możliwość poruszania się. Moduły i motywy współpracują z JavaScriptem, który powinien współpracować bez większych lub mniejszych problemów. Tylko że nie zadziałają. Niestety czasami tak się dzieje.
Jeśli Twój suwak lub witryna nie porusza się tak, jak powinna, prawdopodobnie masz problem. W wersji angielskiej często nazywany „konfliktem wtyczek”.
Oznacza to, że Twój moduł nie jest zaprojektowany tak, jak powinien i dlatego robi rzeczy, które mogą Ci się nie podobać.

Snímka obrazovky 2015-10-17 o 13.39.22

Rozwiązanie:
Zaloguj się do swojej witryny, kliknij moduły na tablicy ogłoszeń i zacznij je dezaktywować jeden po drugim, aż dowiesz się, który moduł powoduje problem. Wypróbuj każdego potencjalnego winowajcę, aż temat zadziała tak, jak powinien.

Zagadnienie 2: Aktywowałeś nowy temat, ale wcale nie wygląda na demo
Ten problem jest również bardziej niż powszechny. Dzieje się tak, ponieważ większość motywów WordPress na początku wymaga kilku ustawień. W zależności od motywu, oto kilka rzeczy, które musisz zrobić, aby Twój motyw wyglądał jak demo. Bez tego czasami się nie ruszasz. Jeśli chcesz, aby Twój motyw wyglądał jak demo, możesz zaimportować zawartość do wersji demonstracyjnej. Znajdziesz tę treść tam, gdzie pobrałeś również temat.
Zrób to tylko wtedy, gdy nie opublikowałeś jeszcze żadnej treści w swojej witrynie. W przeciwnym razie zawartość strony zmiesza się z zawartością wersji demo i będziesz musiał ręcznie rozróżnić, co jest czym.

Snímka obrazovky 2015-10-17 o 13.40.01

Rozwiązanie:
Możesz zaimportować zawartość z wersji demo w następujący sposób: Narzędzia → Importuj → WordPress (jeśli zostaniesz o to poproszony, aktywuj instalator) i prześlij XML z wersji demo. Utwórz nowego użytkownika, abyś mógł łatwo dowiedzieć się, czym jest zawartość demonstracyjna i jaka jest Twoja zawartość później.

Zagadnienie 3: Publikowanie zdjęć nie wygląda tak, jak powinno
Czasami motywy mają ustawione określone rozmiary miniatur obrazów, a jeśli zmienisz motywy, musisz również zmienić rozmiar obrazów.

Problémy s obrázkami

Rozwiązanie:
Przejdź do Wtyczki → Dodaj nowe i wyszukaj „Regeneruj miniatury” → Zainstaluj moduł. Teraz przejdź do narzędzi → Regeneruj miniatury. Zapisz i odśwież.

Jeśli nie masz żadnych odpowiednich obrazów pasujących do istniejących postów, ale Twój motyw jest mniej więcej oparty na obrazach, fajnie będzie szybko uzyskać kilka obrazów. Na przykład możesz użyć obrazów ze starszych postów. Jest szybki i wydajny.
Będzie to wymagało mniejszej współpracy z modułem. Znajdź wtyczki → Dodaj nowe i wyszukaj WP Autoset Featured Image Plus . Zainstaluj i pobierz.

Problem nr. 4: Wprowadziłem kilka zmian, ale ich nie widzę
Jeśli Twoje zmiany nie działają, możesz mieć dwa problemy.

Rozwiązanie 1: Wyczyść „pamięć podręczną przeglądarki” — historię przeglądarki i odśwież witrynę. Jeśli nawet to nie pomoże, przejdź do punktu rozwiązania 2.
Rozwiązanie nr 2: W takim przypadku wyczyść „pamięć podręczna wtyczek”. Jeśli używasz modułu buforowania, takiego jak WordPress Super Cache lub WordPress Total Cache, musisz wyczyścić całą historię pamięci podręcznej. Dopiero wtedy zmiany będą widoczne.

Snímka obrazovky 2015-10-17 o 13.40.37

Naciśnij „Wyczyść pamięć podręczną”, aby odświeżyć stronę, a zmiany powinny być już widoczne.

Problem nr 5: Zmieniłem temat i nagle nie mam gości.
Nie jest tak źle. Prawdopodobnie zapomniałeś zainstalować Google Analytics 🙂

Jeśli te rozwiązania nie pomogły, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej swojego tematu. Jeśli masz temat premium, możesz spodziewać się odpowiedzi w ciągu 24 godzin.

Czy kiedykolwiek spotkałeś się z tymi problemami i naprawdę miałeś tak proste rozwiązanie? 🙂 Napisz do nas w komentarzach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj