10 najczęściej pobieranych modułów WordPress

0

Repozytorium WordPress przechowuje obecnie ponad 23 500 swobodnie dostępnych modułów, a na wyimaginowanym szczycie list przebojów znajduje się dziesięciu rekordzistów, których chcielibyśmy dzisiaj przedstawić. Czy jednak najczęściej pobierane moduły znajdują się również na szczycie swojej kategorii i czy ich pozycja w pierwszej dziesiątce jest zasłużona? Poniższy post może pomóc w znalezieniu odpowiedzi na to trudne pytanie.

10. Importer WordPress

Pierwsza dziesiątka otwiera moduł, którego użyjesz podczas eksportowania istniejącej instalacji WordPress : Importer WordPress spakuje wszystkie posty, strony, komentarze, pola niestandardowe, kategorie i tagi w jednym pliku.

9. WPtouch

Prosty, mocny i elegancki motyw mobilny na Twoją stronę internetową, dzięki czemu możliwe jest scharakteryzowanie modułu, który jest również używany na wp.sk. Czy odwiedzający przeglądają Twoją prezentację WordPress lub blog na urządzeniach mobilnych? WPtouch automatycznie tłumaczy zawartość strony na bardzo przyjazną dla użytkownika formę mobilną i zdecydowanie warto ją przetestować.

8. Google Analytics dla WordPress

Monitorowanie statystyk stron internetowych jest ważną częścią życia zdecydowanej większości stron internetowych, a Google Analytics dla WordPress oferuje kompleksowy sposób uwzględniania GA na stronach internetowych. Łatwa instalacja, śledzenie asynchroniczne, wybór lokalizacji kodu śledzącego, przegląd zewnętrznych linków, pobieranie, logowanie lub rejestracje i inne funkcje są zawarte w module na ósmym miejscu.

7. Plecak odrzutowy

Pakiet przydatnych usług chmurowych udostępnianych w sieci WordPress.com jest siódmym najczęściej pobieranym modułem, bardziej szczegółowy opis modułu Jetpack został opublikowany jakiś czas temu w tym poście .

6. WP Super Cache

Moduł konwertujący dynamiczną zawartość prezentacji lub bloga WordPress na statyczne pliki HTML jest szczególnie odpowiedni dla witryn o dużym natężeniu ruchu. WP Super Cache pomoże znacznie zmniejszyć obciążenie serwera i przyspieszyć ładowanie strony.

5. Galeria NextGEN

Najpopularniejszy moduł do kompletnego zarządzania galerią zdjęć to świetne narzędzie z szeregiem funkcji od obowiązkowego przesyłania zdjęć, w tym obsługi plików ZIP, poprzez zarządzanie galerią i albumami, aż po szereg dodatkowych „funkcji”.

4. Mapy witryn Google XML

Wydajny generator map witryn może już zapewnić bardzo przyzwoitą usługę. W połączeniu z innymi opcjami konfiguracji jest to prawie idealne narzędzie i zdecydowanie nie powinno umknąć Twojej uwadze.

3. Formularz kontaktowy 7

„Po prostu kolejny” formularz kontaktowy, ale jednoduch Jego prostota, w przeciwieństwie do elastyczności, wielokrotnego użytku, obsługi wysyłania formularza opartego na technologii AJAX czy zabezpieczeń, katapultowała go na sztabkę z brązu.

2. Wszystko w jednym pakiecie SEO

Twierdzenie, że All in One Seo Pack jest najbardziej użytecznym narzędziem w swojej kategorii, potwierdza drugą pozycję pod względem liczby pobrań. Optymalizacja wyszukiwarek, ogólnie uważana za świetną alchemię, jest łatwa do opanowania dla początkujących dzięki temu modułowi, ale może również znacznie ułatwić życie doświadczonemu użytkownikowi.

1. Akismet

Spam w komentarzach to do pewnego stopnia podatek od sukcesu. Im większy ruch uzyska Twój blog, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie on wypełniony fałszywymi komentarzami i linkami zwrotnymi. Rozwiązaniem jest Akismet, moduł dystrybuowany dzięki programistom z Automattic, a o tym, że ich zamiar się powiódł, świadczy prawie 14 milionów pobrań z depozytu WordPress .

Na końcu tej listy znajduje się słynna wypowiedź J. Cimrmana: możemy o tym dyskutować, możemy toczyć spory, możemy się z tym nie zgodzić, ale to wszystko, co można przeciwko niemu zrobić. Jednak dobrze, że prawie zawsze istnieje więcej sposobów radzenia sobie z określonymi sytuacjami w WordPress . Czy znalazłeś bardziej użyteczną alternatywę dla wyżej wymienionych modułów? Napisz do nas o tym w komentarzach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj