Co zrobić najpierw po zainstalowaniu WordPress ?

0

Instalacja WordPress zajmuje tylko kilka minut i możesz od razu zacząć z niego korzystać. Ale co wtedy? Nadal tak łatwo jest zacząć tworzyć treści i wysyłać swoją pracę w świat. Ale czy możesz to ułatwić?

Te podstawowe kroki powinien wykonać każdy, kto choć trochę poważnie traktuje WordPress . Przygotuj się na start rakiety, jednocześnie oszczędzając problemy, które mogą pojawić się później.

Usuń przykładową zawartość

Podstawowe treści WordPress powinny zostać usunięte, gdy tylko będziesz gotowy do rozpoczęcia budowy swojej witryny. Ta treść to tylko podgląd opcji WordPress .

Modul Ahoj Dolly
Cześć moduł Dolly

Przykładowe treści można znaleźć w następujących miejscach:

  • Artykuł Witaj świecie!
  • Przykładowa Strona
  • Komentarz pana WordPress
  • Cześć moduł Dolly

Po prostu usuń powyższą treść z nowej witryny WordPress .

Zmień ustawienia stałego łącza

Linki stałe to adresy URL poszczególnych artykułów i stron. WordPress automatycznie tworzy trwałe linki w trudnym do odczytania formacie. Domyślnie nazwa każdego artykułu znajduje się w adresie URL jako liczba (www.wp.sk/?p=5725).

Zmieniając ustawienia trwałego linku, WordPress użyje tytułu posta jako adresu URL tego posta. Aby zmienić, przejdź do Ustawień i wybierz Permalinki . Wybierz stałe łącza w formacie Tytuł artykułu .

trvale odkazy
Konfigurowanie trwałych linków

Tytuły artykułów w adresie nie tylko lepiej się prezentują, ale także pomagają w optymalizacji SEO.

Zainstaluj motyw

Liczba motywów dla WordPress to jedna z jego największych zalet. Możesz nadać swojej witrynie niestandardowy wygląd, po prostu przesyłając motyw. Motyw daje poczucie, że wyróżniasz się z tłumu i nie jesteś tylko jedną z innych codziennych witryn.

Chociaż istnieje wiele darmowych motywów, jeśli chcesz mieć interesującą witrynę, zalecamy wybór wysokiej jakości motywu premium. Płatne motywy zapewniają większość funkcji i mają wsparcie programistów. Więc jeśli pojawi się problem, kto ma go rozwiązać za Ciebie. Otrzymujesz profesjonalny design, funkcjonalność i stabilność w ułamku wysiłku, który musisz włożyć.

Skonfiguruj swój profil

Uzupełnij swój profil użytkownika i poinformuj czytelnika o sobie jak najwięcej.

W ustawieniach swojego profilu wpisz swoje imię i nazwisko oraz wznów (kilka linijek o tym, kim jesteś i dlaczego robisz to, co robisz). Jeśli zarejestrowałeś konto Gravatar , możesz zacząć pokazywać swój Gravatar jako część swojego profilu. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać ten sam adres e-mail w swoim profilu, co w Gravatar.

profil
Ustawienia profilu

Napisz pierwszy artykuł

Unikalna treść odróżnia Cię od reszty internetu. Twórz regularnie, a szczególnie dobrze. Treść jest tym, co utrzymuje czytelników w Twojej witrynie.

Co robisz po zainstalowaniu WP? Dołącz do dyskusji pod artykułem i pomóż innym użytkownikom.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj