Co zrobić po zainstalowaniu WordPress ?

0

Nástenka DashboardPo instalacji WordPress wymaga uwagi pod względem bezpieczeństwa i szybkości ładowania.

W pierwszym artykule omówiliśmy podstawy konfiguracji witryny, poniższe wskazówki pomogą Ci uczynić witrynę bardziej przyjazną dla użytkownika.

Moduły blokujące niechciane komentarze

Nevyžiadané komentáreTo niewiarygodne, jak szybko nowa instalacja WordPress staje się celem spamerów. Roboty automatycznie wysyłają komentarze i mają nadzieję, że Twoi użytkownicy zobaczą linki, które są automatycznie wysyłane pod wszystkimi Twoimi artykułami.

Moduły antyspamowe dodają do komentarzy prostą weryfikację, czy to zadanie matematyczne, czy rozpoznanie liczby, której robot nie może odczytać.
Aby powstrzymać spamerów, istnieje kilka modułów, których możesz użyć do ochrony swojej witryny:

  • Akismet jest dostarczany z każdą instalacją WordPress i jest łatwym sposobem na zapobieganie spamowi.
  • Disqus pomaga chronić przed spamem, ale także poprawia system komentarzy WordPress . Na przykład obejmuje również logowanie się za pomocą kont sieci społecznościowych.

Radzenie sobie z niechcianymi komentarzami zawsze zajmowało dużo czasu. Z pomocą jednego z tych modułów masz pewność, że będziesz w stanie poradzić sobie z czymś innym.

Moduł udostępniania treści

Tlačidlá zdieľaniaDobre SEO przyciągnie użytkowników do Twojej witryny z wyszukiwarek. Możliwe jest jednak przyciągnięcie dużej liczby odwiedzających z sieci społecznościowych, takich jak Facebook, Google+ czy Twitter.

Zalecamy kilka modułów udostępniania treści. Zobacz, który moduł najbardziej Ci odpowiada i zwiększ komfort użytkownika, a tym samym szanse na udostępnianie treści:

Treści wysokiej jakości sprawią, że Twoje posty przyciągną najwięcej uwagi, a taki moduł może tylko to ułatwić. Przede wszystkim ludzie są wygodni, a im łatwiej, tym szybciej to zrobią.

Moduł buforowania

Silnik pamięci podręcznej skraca czas ładowania strony. Główną wadą wolnego ładowania strony jest to, że powolne witryny przerażają odwiedzających, co może mieć negatywny wpływ na wyniki wyszukiwania.

Instalując przy niewielkim wysiłku moduły takie jak W3 Total Cache lub WP Super Cache , możesz znacznie poprawić szybkość swojej witryny.

Formularz kontaktowy

Kontaktný formulárKażda strona potrzebuje formularza kontaktowego. Jest to wygodniejsze niż pozostawianie w kontakcie adresu e-mail, a co najważniejsze, chroni przed spamem.

Polecamy moduł Formularz kontaktowy 7 , który również zawiera się w wielu tematach. Pozwala szczegółowo skonfigurować cały formularz, a także umożliwia jego wielokrotne użycie.

Bezpieczeństwo witryny w budowie

Jeśli nie chcesz, aby użytkownicy przechodzili do Twojej witryny, która nie jest jeszcze kompletna, zalecamy skorzystanie z jednego z modułów:

Uniemożliwisz użytkownikom dostęp do Twojej pracy w toku i będziesz mógł przetestować swoją witrynę bez obaw o przestraszonych użytkowników. Użytkownik zobaczy tylko stronę, na której będzie powiadomienie o odnowieniu/aktualizacji/utworzeniu strony. Możesz dostosować tę stronę. Żadne z tych ustawień nie pomoże Ci w ruchu w witrynie, jeśli nie będziesz dobrze pisać. Jeśli Twoje treści są interesujące, odwiedzający na pewno Cię znajdą!

Co robisz po zainstalowaniu WordPress ? Dołącz do dyskusji pod artykułem i pomóż innym użytkownikom.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj