10 faktów o WordPress , o których być może nie wiedziałeś

0

wpq

Czy wiesz, że WordPress jest pisany wielką literą P i że istnieje różnica między WordPress .org a WordPress .com?

Wybraliśmy 10 interesujących faktów na temat WordPressa, o których być może nie słyszałeś pomimo jego codziennego użytkowania.

1. Nazwa WordPress składa się z dwóch słów, które są pisane razem, a każde słowo jest pisane wielką literą. Tak więc, oprócz dużej litery W, słowo WordPress jest pisane dużymi literami P. Nazwy nie należy odmieniać w formie pisemnej. Piszemy więc „o WordPress ”, „z WordPress ” i tak dalej. Wypowiadane słowo WordPress jest odmieniane („o wordpressie”, „bez wordpressu” itp.), ponieważ brzmi bardziej naturalnie.

2. WordPress jest wolnym oprogramowaniem i jest licencjonowany jako projekt open source na licencji GPLv2 .

3. WordPress był, jest i zawsze będzie rozpowszechniany jako wolne oprogramowanie .

4. Pierwszymi twórcami WordPress byli Matt Mullenweg i Mike Little. Artykuł Matta ze stycznia 2003 wspomina o pierwszej wzmiance o przyszłym WordPress .

5. Matt Mullenweg pełni funkcję CEO firmy Automattic , jest założycielem fundacji non-profit WordPress Foundation i właścicielem firmy inwestycyjnej Audrey.co . Od czasu do czasu pracuje jako główny programista projektu WordPress o otwartym kodzie źródłowym.

6. WordPress jest zarejestrowanym znakiem towarowym Fundacji WordPress . Aby używać nazwy WordPress jako części nazwy projektu, produktu, usługi, domeny lub firmy, potrzebujesz pozwolenia od Fundacji WordPress . Na przykład nazwa hostingu dedykowanego dla WordPress nie może brzmieć jak „ Hosting WordPress ”.

7. Logo WordPress powinno wyglądać jak logo na obrazku po prawej stronie. Jeśli widzisz gdzieś nieprawidłowe logo (zdjęcie po lewej), daj mi znać.

8. WordPress .org to strona główna WordPress . Możesz pobrać darmowe pliki instalacyjne oraz tysiące motywów i modułów z WordPress .org. Znajdziesz tam również obszerną dokumentację, nowości dotyczące WordPress oraz forum pomocy technicznej w języku angielskim.

9. WordPress .com to komercyjny projekt Automattic. Możesz stworzyć darmowego bloga na WordPress .com. Jednak darmowa wersja ma kilka ograniczeń. Główną zaletą tego bloga jest to, że nie musisz się w ogóle martwić o hosting i instalację. Usługi premium są również dostępne na WordPress .com i są płatne.

10. Wokół WordPress istnieje wspaniała społeczność ludzi, którzy doradzają i pomagają sobie nawzajem. Wszystkie działania wokół WordPress są organizowane przez wolontariuszy i pasjonatów. Należą do nich wydarzenia takie jak WordCamp, spotkania WordPress , działanie forum pomocy technicznej na WordPress .org, a także nasza strona WP.sk.

Przyznaj się, ile z tych ciekawostek znałeś przed przeczytaniem tego artykułu? Czy znasz innych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj